Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rajčátka sázení

lidi, poraďte..co místo kompostu, když chci sázet rajčátka na záhon? Četl jsem, že se má vyhrabat hlína, do ní dát půl lopaty kompostu, pak přikrýt hlínou a pak na šikmo vložit rajčátko, zasypat trochou npk a srovnat se záhonem..poraďte. Já kompost ještě nemám, kdesi jsem četl natrhané kopřivy :) tak nevím, co je na tom pravdy. Ju a musí se ta rajčátka ještě teď přikrývat nějakou folii? Díky

Nepřeháněj to. Jestli máš trošku normální půdu (ne holej jíl), tak tam prostě sazenice nacpi a basta. Rajčata mají schopnost kořenit na celé lodyze a čím více kořenů, tím víc rostlina přijímá živin. Proto se doporučuje rajčata narvat do země až po první listy. Protože se však do hloubky špatně fcucává voda při zalejvání, doporučuje se sazenice zasadit šikmo, aby kořeny byly co nejmělčeji. Nějaké další hnojení a kompostování je jen pro dobrý pocit, rajče je nenáročné na živiny. Můžeš pobryndat povrch troškem Cereritu nebo jiného kombinovaného hnojiva a šmytec. Bohatě zalejvej, ale ke kořenům, nemáčej zbytečně listy protože pak to snadno chytí plíseň bramborovou. Protože dneska má ještě řádně mrznout, přikrej to.

Filuta - díky za vysvětlení smyslu sázení rajčat šikmo - nějak jsem nemohl dohledat, proč se to tak dělá.
granulovaný kravský hnůj jsem si koupil tříkilovku a píše se tam k rostlině 300-500g hnojiva v případě rajčat - tak jsem se musel smát - jedno balení na 10 rajčat = bych těch balení potřeboval 20
na tyčky používám taky kmínky lísky, jak tu někdo zmiňuje - celkem pohledné tyčky a zadarmo, lísek na zahradě pár máme :)