Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co se starým nehašeným vápnem

Ahoj všem,
vyklízím starou kůlnu a v rohu jsem našel 3 pytle starého nehašeného vápna. Může tam být cca 12-15 let. Vlhko, teplo, v zimě zima. Pytle jsou prasklé a sype se to po podlaze. Co s tím? Hasit to nehodlám, ani nemám na co, dá se to posypat třeba po trávníku proti mechu nebo dát na hnůj, nebo to mám hodit zrovna do popelnice? Má někdo nějaký nápad?
Pro šprýmaře - suchý záchod nemám, abych ho tím dezinfikoval:)).
Díky.

Vápno se t.zv. vyhasilo na sucho, rozpadlo se. Musíte s tím zacházet opatrně a vápnění nepřehánět, pokud se to stane u kompostu tak nebude vzdušný, ale slitý a tvrdý a hlavně velmi málo propustný. Co se týká pH tak bude velmi vysoké. Na mech se to samozřejmě hodí, ale pouze poprášit. A tři pytle než zužitkujete budete mít na dlouho, jestli nemáte aspoň hektarovou zahradu.