Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Power led diody

Ahoj, chci si nasvítit akvárko pomocí těchto diod a zajímalo by mě, jak k nim vybrat vhodný zdroj.
Např. budu chtít zapojit třeba 10 led diod o výkonu 3W (650mA, 3,7 V). Driver by měl mít více jak 30W? mA by měl mít jako ta dioda? NApř těch 650mA?
Díky moc

Aj.
Doporučuji se podívat na tuto zajímavost. Pak sem, zejména na charakteristiku a návazný jednoduchý pokec.

Protože jsou výrobní odchylky, kdy úbytek na diodě v závislosti na propustném proudu se u stejného typu liší, tak se LED řadí do série a k napájení se používají stabilizované zdroje proudu. Dále je už potřeba u výkonných svítivých diod používat chlazení > viz výrobce a doporučovaný maximální propustný proud na teplotě.