Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přestala péct elektrická trouba, ale plotýnky fungují.

Dobrý den, doufám, že mi poradíte. Dala jsem péct kuřátko a asi po půl hodině, když jsem se na něj chtěla podívat, tak jsem přišla na to, že trouba nepeče. Plotýnky hřejí tak, jak mají. Když otočím knoflíkem od trouby, tak se rozsvítí kontrolka, ale už se nerozsvítí světlo v troubě. Nemáte někdo s tímto zkušenost a sám jste si to opravil/a, nebo mám raději rovnou zavolat odborníka. Moc děkuji za každou radu :-)

Já jsem měl stejný problém jelikož moje trouba má Hodiny s automatickými funkcemi tak je stačí správně nastavit hodinová ručička je tou závadou stačí aby hodinová ručička byla na stejné urovni jako červený čtvereček neboli ukazatel startu ;) ať se vám to podaří jako mě je mi 15 let a zvládl jsem to :D

Dobrý den,
mám podobný problém. Přestala péct trouba (jakékoli nastavení), ale jakmile zapnu plotýnku, trouba už jde.
Trouba sice není (provozně) tak stará (dlouho ležela ladem), ale předpokládám, že zavolání odborníka by možná vyšlo i draž než je aktuální cena trouby :)
Nějaké návrhy, kde by mohl být problém a jak je odstranit ? (napojeno na 3fázi)

Trouba až doteď (více jak rok) fungovala v pořádku.
Nejsem znalý v elektrice, pokoušel jsem se na to podívat sám, jen jsem zjistil, že přívod proudu k troubě (k ovládání a pak dále) je veden přes plotýnky (zřejmě standardní způsob zapojení), zkoušel jsem zkoušečkou měřit napětí při zapnuté troubě a vypnuté/zapnuté plotýnce, ale rozdíly v napění jsem nezaznamenal (možná jsem nezkoušel všechny možné kontakty na ovladači trouby). Bylo-li potřeba, můžu vyfotit vnitřek.

Bohužel ne. Museli jsme vždy hodit na málou plotýnku pidihrnec s vodou a nechat to na jedničku. Časem nám dokonce přestala jít jeden "sloupec" plotének (přední+zadní na pravé straně), takže od té doby můžeme "zapnout" tuto nefunkční a trouba jede. Sorry, že nemůžu poradit. Jsem si ale jíst, že elektrikář by si za půl hodiny poradil.