Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava klasického dvojvypínače / dvojzásuvky laikem?

Zdravím,

v chodbě se mi rozbil vypínač. Z ničeho nic začal blbě docvakávat, ovšem ikdyž ho docvaknu, budiž světlo se nekoná. Je to dvojvypínáč a druhý v pohodě funguje. Může si to člověk, bez znalosti a zkušeností nějakým způsobem opravit sám? Kde vypnout pojistky na ten vypínač vím, tak bych se vtom povrtat snad mohl, pokud bych vůbec veděl, jak to rozdělat :D Problém je, že je to v místnosti bez oken, takže i přes den tam je tma jak v prdeli a já zde fakt neznám nějakýho elektrikáře, co by mi to za flašu vína opravil.

Díky za rady.

Změna předmětu, původně: Oprava klasického dvojvypínače laikem? (host)

Tak jsem se frajersky pustil do několika vypínačů a v pohodě a pak jsem zkusil dvojzásuvku - no, posral jsem to.
Když jsem tam nasadil novou zásuvku a měl zapojit dráty, tak při nutné manipulaci s kabelem, abych ho zajistil šroubem se mi zlomil (označení červenou čárkou na fotce) a tím pro mě práce samozřejmě skončila, protože dál nevim co. Tak jsem dráty zaizoloval gumovou páskou, přelepil tak i díru a ted co dál?
Kabel je ve zdi na pevno, nelze povytáhnout - je možné ho nějak prodloužit? Nasvorkovat, napájet?
Svépomocí už se v tom vrtat nechci, nechám to erudované osobě, jen bych chtěl vědět na co se mám připravit (nová kabeláž, definitivní znehodnocení zásuvky a bezpečná izolace atd.) či si stím elektrikář jednoduše poradí a jak a zda je prozatimní zabezpečení dostačující (dráty jsou samozřejmě pod napětím, protože pojistky šéfují celou kuchyň.

[http://img809.imageshack.us/img809/9641/zasuvka.jp g]

foto původní zásuvky s označeným zlomem

[http://img338.imageshack.us/img338/8431/cimg5717f. jpg]

dočasné zabezpečení

Díky za rady a pojeb od elektrikářů :D

Ještě poprosím moda či admina, ať do předmětu za dvojvypínač přidá "/ dvojzásuvka". Díky

Já už se v tom vrtat nebudu, ale aspoň bych případnému elektrikáři nakoupil potřebné věci. Ale jak říkám, ta konstrukce nové zásuvky je debilní a už byl dost problém to zapojit, když to bylo ještě neporušený. Ten kabel se dost blbě ohejbal a navíc z pod šroubku furt vyjížděl při dotažení.

Nevíš prosím tě, kolik je cca hodinová sazba elektrikáře?

Díky

Hodinová sazba živnostníka elektrikáře, který platí daně by mohla být od 150 do 250 kč - jiný kraj jiný mrav. Samozřejmě pokud to někdo dělá jako malá domů po zaměstnání, tak by mohl jít od 100Kč.
Třeba se Ti to bude zdát moc, když si spočítáš na kolik by tě to přišlo, ale Ty jsi ten vypínač měnil typnu hodinu, jemu to bude trvat 10 minut. Za hodinu Ti vymění všechny vypínače v bytě a ještě stihne vypít kafe. :)

jo díky, moc se mi to nezdá, klidně mu dám i 2 kila za hodinu (max. dvě hodiny práce), pokud to dá do cajku - ale teď jsem zkoušel pár lokálních elektrikářů obvolat a jeden nebere, druhý malé zakázky nedělá..
S prvním vypínačem jsem se sral fakt hodinu, ty další už byla ta desetiminutovka, neb jsem věděl co přesně a jak udělat, ale první zásuvka dopadla takto.

Tak to opravil. Zásuvku měl asi za 30 minut, nestihl jsem mrknout jak to tam udělal a sundávat to nebudu, abych to nezkurvil, jsem rád, že to jede :D Akorát mi řekl, že jsem koupil blbý zásuvky, jsou hlubší o 0,5 cm než klasika a dost blbě se to tam rve. Nějak si stím poradil a použil nějakou svorku (vada/mada svorka či tak něco). ještě mi udělal jeden dvojvypínač. Dost jsme toho nažvanili, takže to měl na přesnou hoďku a se vším všudy za 3 čenta. Tak v poho :) Akorát říkal, že to nemusí držet věčně, tak jen doufám, že to za pár hodin nevypadne.