Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokládka ztraceného bednění

Dobrý den
Chtěl bych si ve skleníku vytvořit oddělení záhonů pomocí ztraceného bednění ve 2 řadách do výšky 50 cm, jak lze bednění položit? Chtěl bych si bednění ve tvaru hranatého U (tím se vytvoří ulička, která nebude přes celý skleník) položit na udusanou vrstvu písku, proložit armaturou a zalít betonem, lze to tak udělat? nebo se to musí usazovat do betonu a pak zalít?
díky

Stejným způsobem, jakým to navrhuješ, máme provedený skleník. Rozdíl je pouze v tom, že to Učko je z plných cihel na 15ku bez základu, pouze do maltového lože z MC a zděno také na MC. A drží to už 30 let.
Takže bych to ZB položil na udusaný písek, proarmoval a zabetonoval. Všechno ostatní je práce navíc a zbytečná.

Ono totiž základ pod ŽB konstrukci dělat 50cm nebo nedělat žádný je téměř totéž. Nezámrzná hloubka je totiž někde jinde.

Díky, taky si myslím, venkovní stěny už stojí, jde mi opravdu jen o vnitřní uličku, takže položím bednění, proarmuji a zaleju betonem, max. do uličky udělám dno z betonu cca 15cm vysoký aby se ty stěny neprovalili dovnitř, i když si myslím, že záhon 65cm široký a výška 50 cm zas takový tlak mít nebude na to aby prolomil proarmovanou stěnu ze ZB.