Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokládka ztraceného bednění

Dobrý den
Chtěl bych si ve skleníku vytvořit oddělení záhonů pomocí ztraceného bednění ve 2 řadách do výšky 50 cm, jak lze bednění položit? Chtěl bych si bednění ve tvaru hranatého U (tím se vytvoří ulička, která nebude přes celý skleník) položit na udusanou vrstvu písku, proložit armaturou a zalít betonem, lze to tak udělat? nebo se to musí usazovat do betonu a pak zalít?
díky

mám 15 cm širokou, venkovní rám už mám, je 50 cm do země, teď řeším ty záhony, nevím jak to popsat, ten venkovní obvodový rám jsem vybral až na spodek tj 50cm, a chci udělat tu uličku taky z 15ky ZB tak jak jsem už psal, ve tvaru hranatého U tzn. že záhon nebude jen na stranách, ale i naproti vstupu do skleníku. Takže to co řeším na tom nebude nic stát, takže si taky myslím, že dělat základ je zbytečný.

no... s veskerou uctou k Milanovi
na 50cm beton bych si barak nepostavil.
ja osobne zastavam nazor, sklenik je na X let, dle mne je lepsi to trochu predimenzovat a mit od toho naveky klid, nez to trochu osidit a pak to predelavat
Ale to je muj nazor, nikdy mne nezklamal, tak se ho drzim

Možná jsem to špatně pochopil, ale skleník už je postavený. Tazatel chce jen udělat jakoby zákop :-D uprostřed pěstební plochy ve skleníku, který bude využivat na chození. 50 cm to má být pod úrovní
kůli tomu, aby se k záhonům nemusel tolik ohýbat :-). Nebo to je myšleno jinak? Pokud to je jak myslím, tak bych stěny zákopu fakt dal alespoň na minimální základ, aby se to potom bočním tlakem zeminy neprovalilo dovnitř.

Stejným způsobem, jakým to navrhuješ, máme provedený skleník. Rozdíl je pouze v tom, že to Učko je z plných cihel na 15ku bez základu, pouze do maltového lože z MC a zděno také na MC. A drží to už 30 let.
Takže bych to ZB položil na udusaný písek, proarmoval a zabetonoval. Všechno ostatní je práce navíc a zbytečná.

Ono totiž základ pod ŽB konstrukci dělat 50cm nebo nedělat žádný je téměř totéž. Nezámrzná hloubka je totiž někde jinde.

Díky, taky si myslím, venkovní stěny už stojí, jde mi opravdu jen o vnitřní uličku, takže položím bednění, proarmuji a zaleju betonem, max. do uličky udělám dno z betonu cca 15cm vysoký aby se ty stěny neprovalili dovnitř, i když si myslím, že záhon 65cm široký a výška 50 cm zas takový tlak mít nebude na to aby prolomil proarmovanou stěnu ze ZB.