Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BMW 520D vs 525TDS který typ brát?

Zdravím mám nabídnuté tyto 2 modely docela výhodně prověřené nebourané a zajímalo jaký bude lepší, spolehlivější s nízkou spotřebou s dobrými jízd. vlastnostmi atd. prostě abych při výběru nešlápl vedle díky za případné odpovědi a názory.

Ani jednu variantu. U obou hrozí, že to bylo fleetové vozidlo a má přetočený tachometr. Pak taky ani jeden z motorů není vhodná volba. Pokud E39 tak v benzínu, některý ze silnějších, začínal bych u 525i. V případě dieslu 530d. O 520d a 525 tds se nedočtete hezké věci...

brát auto od známého je super, v případě problémů se na něj můžeš kdykoliv obrátit s reklamací :-D můj známý taky prodával auto, s tím rozdílem, že to nikomu známému nedoporučoval od něho kupovat

podle toho co tu je napsáno, je výběr asi založen na srdci, takže si vyber co se ti líbí a na technické parametry kašli, protože co se stane po koupi je už z knížky Murphyho zákonů! :-D u diesel bavoráků se říká nebrat je před rokem výroby 2000, common rail 520d by mohlo být menší zlo, ale jak už bylo napsáno, kdyby jeden z nich byl benzíňák, tak by bylo rozhodnuto hned

Já bych žádnému známému nic neprodal, už jsem se vyškolil. Prodal jsem známému 20let starého Kadetta, nejeto 320000km za 7000,-. Nic jsem mu netajil, nic sem se nesnažil maskovat. Půl roku jezdil bez žádného problému, dokonce bez sebevětších problému ho protách STK. Pak v zimě musel kupovat novou baterku, za další měsíc se mu začal zasekávat startér a jak mě pak začal všude pomlouvat že jsem mu prodal vrak. Za ty dva roky co ho měl, musel řešit ještě několik menších problému, ale nikomu nevysvětlíš že u 20let starého a odlítaného auta za 7000,- bude pořád něco spravovat. Někteří lidé si fakt myslí že když si koupí starou ojetinu, že bude do toho jenom lejt benzín a jezdit.

no cca 1/2 roku pak se měnili filtry palivový kabinový, řemen, oleje v motoru a převodovce, zadní pneu. To je asi vše jinak stav taky odpovída je to videt podle sedadel kůže není vůbec potrhaná sedí se v nich příjemně nejsou prosezené tak asi ok a oproti té 520D která není v kůži nemá tak bohatou výbava toto má být plná výbava takže el. okna zrcádka kůže vyhřívaná sedadla/zrcádka automatická klimatizace orig. CD přehrávač centrál dálkovy el. víko zavazadlového prostoru multifunkční volant tempomat individualní nastavení teploty na každé straně třeba u řidiče 20 a vedle 17 stupnů, Xenony + náhradní žárovky pak tam jsou ty světla Angel eyes ale dostal jsem i ty původní, klimatizace a za tu cenu opravdu hodně výbava a je to na 17" BBS.