Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BMW 520D vs 525TDS který typ brát?

Zdravím mám nabídnuté tyto 2 modely docela výhodně prověřené nebourané a zajímalo jaký bude lepší, spolehlivější s nízkou spotřebou s dobrými jízd. vlastnostmi atd. prostě abych při výběru nešlápl vedle díky za případné odpovědi a názory.

Pretoze v zahranici sa jazdi inak, podstatne viacej ako u nas a to, aby si chytil auto s takymit o kilometrammi tak to musis mat stastie naozaj. Netvrdim, ze take auta nie su, ale 99% z nich ma najazdene viacej ako je tu pisane.
Ono sa to da poznat aj podla opotrebenia interieru napriklad, oni si vacsinou priekupnici nedavaju velku namahu okrem pretocenia kilometrov maskovat stav vozdila zvnutra.
Napriklad pedale su urcite inak zoslapane po 300k a po 170k kilometroch.

Nemušís věřit to říká a myslí si hodně lidí "ale ono to ma jen 100 000 km to je blbost je to přetočený ale nemusí v Německu tohle moc nedělaj to se nedá říct o polácích ale co není může být i tam. Jinak kamarád má podobné BMW rok 1997 krasavce a ma 174 tisíc auto vypadá jak nové jak technicky tak vzhledově jezdí sním jen v když je sucho a teplo je to garážovaný prostě pěkný kousek taky měl nejdříve pochyby že to je otočený ale nebylo takže tady problém nebude doufam.

Ani jednu variantu. U obou hrozí, že to bylo fleetové vozidlo a má přetočený tachometr. Pak taky ani jeden z motorů není vhodná volba. Pokud E39 tak v benzínu, některý ze silnějších, začínal bych u 525i. V případě dieslu 530d. O 520d a 525 tds se nedočtete hezké věci...

brát auto od známého je super, v případě problémů se na něj můžeš kdykoliv obrátit s reklamací :-D můj známý taky prodával auto, s tím rozdílem, že to nikomu známému nedoporučoval od něho kupovat

podle toho co tu je napsáno, je výběr asi založen na srdci, takže si vyber co se ti líbí a na technické parametry kašli, protože co se stane po koupi je už z knížky Murphyho zákonů! :-D u diesel bavoráků se říká nebrat je před rokem výroby 2000, common rail 520d by mohlo být menší zlo, ale jak už bylo napsáno, kdyby jeden z nich byl benzíňák, tak by bylo rozhodnuto hned

TNT proč jsem uvedl jen tyto 2 na porovnání? protože známí má takovej menší no jak to říct proste autopark:-D tam ma teda pár těch sice tam má jednoho v benzínu je to asi 1997 rok a řada 7 750i long což jsem ani nechtěl uvádět ale ma skoro 250 tis. nalítáno takže to asi nebudu řesit a půjdu do 525TDS dnes jsem se byl v obou udělat projíždku a dobrý lepší byl proste ten starší a je to 6 válců vs 4 válce takže doufám že bude sloužit dobře. A díky za názory a jiné připomínky a odpovědi

Já bych žádnému známému nic neprodal, už jsem se vyškolil. Prodal jsem známému 20let starého Kadetta, nejeto 320000km za 7000,-. Nic jsem mu netajil, nic sem se nesnažil maskovat. Půl roku jezdil bez žádného problému, dokonce bez sebevětších problému ho protách STK. Pak v zimě musel kupovat novou baterku, za další měsíc se mu začal zasekávat startér a jak mě pak začal všude pomlouvat že jsem mu prodal vrak. Za ty dva roky co ho měl, musel řešit ještě několik menších problému, ale nikomu nevysvětlíš že u 20let starého a odlítaného auta za 7000,- bude pořád něco spravovat. Někteří lidé si fakt myslí že když si koupí starou ojetinu, že bude do toho jenom lejt benzín a jezdit.

no cca 1/2 roku pak se měnili filtry palivový kabinový, řemen, oleje v motoru a převodovce, zadní pneu. To je asi vše jinak stav taky odpovída je to videt podle sedadel kůže není vůbec potrhaná sedí se v nich příjemně nejsou prosezené tak asi ok a oproti té 520D která není v kůži nemá tak bohatou výbava toto má být plná výbava takže el. okna zrcádka kůže vyhřívaná sedadla/zrcádka automatická klimatizace orig. CD přehrávač centrál dálkovy el. víko zavazadlového prostoru multifunkční volant tempomat individualní nastavení teploty na každé straně třeba u řidiče 20 a vedle 17 stupnů, Xenony + náhradní žárovky pak tam jsou ty světla Angel eyes ale dostal jsem i ty původní, klimatizace a za tu cenu opravdu hodně výbava a je to na 17" BBS.

Murpyho zakon funguje v tomto spolahlivo. Ked som zacinal predal som 2xpc znamym, s oboma bol problem. Odvtedy kamaratov posielam radsej ku konkurencii.
Za posledny polrok som spravil 2 vynimky a oboje zle. Kamosovi som predal na vianoce HP notebook, samozrejme po 2 mesiacoch siel do servisu (problem s baterkou), pricom za posledny rok som nemal ziadnu reklamaciu.
Bratrankovi som pred par dnami predal HP ProBook a samozrejme mi o tyzden pise, ze sa mu sem tam zasekava klavesnica, pritom ProBooky tlacim zakaznikom prave kvoli dobrej spolahlivosti a spracovaniu.