Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak ošetřit zrezlou karoserii

Ahoj,
přítelkyně má Corsu z 98 roku,je třeba,aby ještě tak 3 - 4 roky pojezdila,motorově je skvělá,úsporná,vzhledově taky.To se ale nedá říct ospodku,přesněji zadní čelo pod nárazníkem je prorezlý - děravý,nosníky v předu pod podlahou jso taky dost chycený.Prahy a lemy s podběhama jsou v relativně dobrém stavu - pravidelně ošetřováno.
Co byste mi doporučili udělat s těma zrezlejma místama?-v domácích podmínkách,nemám COčko ani svařečku,vybrousím to co pujde ,ale pak by to chtělo nějakou byrvu na rez,potom body nástřik?Nevím co s tím,někdo mi říká - napustit olejem a projet po prašný cestě:))...

díky a zdravím Vás
T.

Když je to děravé, tak jedině to nechat někde vyvařit. Náhradní řešení, co někdo používá - jako vylaminovat nebo přinýtovat záplatu trhacími nýty doporučit nemůžu - obzvlášť na nosníky.
Jako ochrana je pak nejlepší nátěr Resistinem Car a dutiny Resistinem ML. Jak se říkalo v čase Škodovek a Žigulíků. Resistín je nejlepší přítel motoristy. Napustit olejem a projet po prašné cestě je dávná pověra a je to zcela na nic.

Suřík (neboli minium) byl na svou dobu opravdu skvělý prostředek, který dokázal korozi dost výrazně omezit. Ale obsahoval bohužel tolik olova, že byl v ČR už před několika lety zakázán, takže na trhu se s ním dnes nesetkáte. Dodnes se však používá, protože mnoho "kutilů" má v garážích, dílnách, nebo sklepích, přímo neuvěřitelné zásoby tohoto karcinogeního zázraku....

Minium -(suřík)

Hmm, zajímavý odkaz na "minium" mne utvrdil v prospěšnosti tohoto nátěru :-p
(volně cituji): "... reakce s železem a jeho kysličníky, na "olovnatany", je principem antikorozní ochrany základních nátěrů...při neopatrné manipulaci dochází k otravě olovem ... karcinogenita byla v laboratorních podmínkách zjištěna u zvířat, u lidí nebyla prokázána...".
Ano, obsahuje množství olova, které je ale podstatou antikorozní ochrany "pokovením netečným kovem", snadno korodujících ocelových částí. To ale já přeci od nátěru očekávám :-), Co naopak neočekávám, je to, že bych neprůmyslovým, tedy miniaturním množstvím, nějak ovlivnil rozšíření olova v přírodě. Pokud tedy někdo nebude na mém podvozku, opatřeném pouze základním nátěrem, svačit, nic se nemůže stát. Pamatuji-li se dobře, výrobce suříkové barvy v návodu nabádal, že do 1 měsíce musí být tento základní nátěr, opatřen vrchní barvou (syntetika), čímž dojde k uzavření systému nátěrů. Navrch se potom dávaly nátěry, tlumící jak vibrace, tak mechanické otěry...
Dnešní barvy jsou sice "ekologické", ale svojí podstatou neposkytují takovou úroveň dodatečné ochrany. Základ ochrany auta má být z výroby, smáčením ještě holých karosérií.:.(
Výsledek? Suřík na opravy ano - účinná aplikace i na neúplně odrezený povrch, snese i nedokonalé odmaštění, ale zodpovědně pracovat, jako s jedem :-):!:.