Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrovnání schodů s jakýmsi nátěrem

Ahoj,
chystám se na položení lina na betonové schody a protože už jsou lehounce prošlapané, chtěl bych je nějakou hmotou srovnat. Jsou nicméně natřené nějakou hnědou barvou nebo co to je a nevím, co použít, aby to pevně přilnulo.
Nebo to mám podrápat flexou, než na to něco napatlám?

Díky za rady!

[img=/file/view/1568-schody-jpg]http://kutilska.poradna.net/file/view/1568-schody- jpg[/img]

dráťák nemám, nicméně jsem to teď pět minut šudlal drátěným kartáčem a ani se to nehlo. Ten úzký pruh netuším co je. Asi to dopadne flexou a brusným kotoučem. To zas bude hokna.
Nějak se nemůžu smířit s tím, že by adhezní můstek byl tak zázračný.

Bez obav. Pokud budeš kontaktní můstek aplikovat na očištěný a odmaštěný povrch, není důvod aby nedržel. Bez toho bysme ani nemohli poradně lepit obklad na obklad a pod.. Doporučím kontaktní můstek se vsypem pro zvýšenou přilnavost ve kterém je přimíchaný jemný, nejspíš křemičitý písek, takže vytvoří drsný povrch. Jmenovat budu osvědčené materiály které často používáme: Botament D15, nebo Schönox SHC.

A když budeš chtít přeci jen brousit, sežeň si někde z půjčovny brusku na beton takovou, nebo obdobnou. Má celoobvodový kryt se speciálním kartáčovým kroužkem a odsávání do vysavače. Nasadíš diamantový hrnečkový kotouč, připojíš vysavač a pracuješ prakticky bez prachu. Jestli máš schodiště z obou stran sevřené stěnami, budeš s klasickou flexou s diamantem po prvním schodu větrat půl hodiny protože bude nedýchatelno a neviditelno. Kdo někdy řezal či brousil beton v uzavřeném prostoru jistě ví o čem mluvím. S tímhle naopak sjedeš celé schodiště jedním zátahem a za hodinku nemáš co dělat. Výkon a hlavně výsledek nesrovnatelný.

Díky, v Brně jeden z těch dvou určitě seženu.
Teď ještě nějakou stěrku, kterou bych mohl schody srovnat, která by se dala roztírat ve vrstvě 1-10mm, tuhla dýl než deset minut a daly se s ní srovnat vodorovné i svislé části schodů. Zamlouvá se mi SAKRET BWB, ale ten snad v Brně nikdo neprodává.:-|

Pozor na míchání produktů odlišných výrobců. Občas se ty chemie mezi sebou poperou. Vždy je nutné dbát na používání celého systému jednoho výrobce. Takže od již doporučených lze pokračovat opravnými hmotami Botament M03 nebo Schönox PL. Obdobné produkty vyrábí a dodává každý slušný výrobce stavební chemie. Nemusíš se omezovat jenom na tyhle dva. Ve štatlu určitě něco schrastíš.

No nejjistější by bylo tu barvu dát flexou dolu, napenetrovat a vyrovnat. Pokud ta barva ale drží, tak by možná stačil nanést adhezní můstek http://eshop.sbmcz.eu/stavebni-chemie-c23/adhezni- mustek-i217/ nebo http://www.stavomarket.cz/produkty/12106644004-adh ezni-mustek-5kg-pro-hladke/ ( je toho hodně ) a pak vyrovnávací hmotu... nikdy člověk ale nemůže vědět, co to udělá po letech. Jak jsem ale psal na začátku. Nejlépe ten starý nátěr odstranit až na holý beton a pak penetrace a vyrovnat.