Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte kvalitní gril na dřevěné uhlí

Dobrý den,
prosím, máte někdo vyzkoušené sloupcové grily na dřevěné uhlí? Příp. další různé grily, např. kotlíkové grily? Můžete poradit jaký typ je kvalitní co se týče tloušťky materiálu, stability...? Nechceme levný supermarketový gril, který vydrží jednu sezonu, ale zase chceme gril za přijatelnou cenu kolem 2000, max. 2500. Předem moc děkuji za radu a přeji krásný večer. M.

Díky za reakci, zajímaly mě především sloupové grily s komínovým efektem - nechci dělat reklamu - ale například od výrobce Barbecook. Nemá nikdo zkušenost? Dle jejich materiálů a videí nevypadají špatně, je mi jasné že co "grilovač" to názor a že grilovat se dá i na kameni, ale kdyby byla praktická zkušenost - rád bych si poslechl referenci...

Díky.

Přenosný gril Cobb Premier
3.999 Kč
Sleva 73%
1.099 Kč
Pročpak to asi zlevnili?

Popis:
- Kompaktní a výkonný gril = obyč jako ostatní
- výkonný, snadno přenosný a skladný = obyč jako ostatní
- bez kabelů - na dřevěné uhlí = pravda, že...
- zdravé grilování bez přebytečného tuku = obyč jako ostatní, spíš horší pro málo a malých direk v tefl. desce pro odkapávání)
- jednotlivé díly lze mýt v myčce = pravda, proto je malej - vyzkoušeno

průměr = 32 cm (nejširší rozměr celku zvenku)vezmi poklici o průměru 30 a budeš vidět grilovací plochu
topeniště je menší - výhoda = méně uhlí, stejná funkce
od ostatních sraček se liší grilovací vypouklou deskou pokrytou prý teflonem
celý "nerezový koš" (známe "nerez" a Nerez) je jen pro přívod vzduchu a pro možné přenášení(bo je neohřátý)
Pro max 4kusy na tom ugriluješ - třeba na balkóně - na párty to není.
Nevýhoda - nemá žádnou regulaci vzduchu ani přívod/odvod, tedy teploty - snadno žrádlo vysušíš.

Proč to doma mám? jsem 40 let ženatý a na zdůvodnění manželky potřeby dalšího krámu v baráku odpovídám: Ano, maminko...

Až budu bohatý, koupím si plynový s lávovými kameny.

Mám názor, že pojem grilování je tepelná úprava sálavým teplem, takže veškeré úpravy na pekáčích,lávových kamenech a ostatních všemožných kontaktních plochách, je obyčejné pečení, spalování, smažení, vaření. Takže pravé grilování je jen na roštu.

Soused má Hecht, který aktuálně stojí 3999,- dá se přiklopit, teploměr má, boční topení na uzení nikdy nepoužil a hlavní vada je aktuální obsluha, která vše usuší a zbriketuje.
Každému jeho Poděbrady.

No jo no, to je tak, když je hlad a vidina toho, že když to pořádně oroštuju, tak je to za půl minuty a ono je to na škvarek. Jak jsem psal, brigetování napomáhají ty super marinády-nejlepší je pořádná olejovka či medovka, to je pak uhel výstavní.:-D