Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úspora benzínu?

Říkal mi známý, že v našich televizních zprávách viděl nějaké samodomo zařízení, co se přikutí k motoru do auta a snižuje to spotřebu benzínu. Ale prý u toho hrozí nebezpečí výbuchu, protože se přitom uvolňuje vodík. Já jsem o něčem takovém ještě neslyšel (mimo nějakou vymyšlenost, že se voda elektrolyticky rozloží, vodík se použije jako palivo a kyslík se pouští do ovzduší, čímž se čistí vzduch:-D
Nevíte někdo, wo co go?

Samodomo to určitě fungovat nebude. Voda se do paliva přidává u vysokovýkonných přeplňovaných motorů, kde je problém uchladit válce. Normálně to lze řešit velmi bohatou směsí, ale i ta má omezené možnosti a navíc se velmi zvyšuje spotřeba paliva. Navíc voda se neleje přímo do nádrže, ale míchá se před vstřikem, pouze v případě, že to je nutné. Voda logicky snižuje výkon motoru. Využití bych viděl u nějakých no-limit závodních speciálů. Vím, že s tímhle nedávno hodně špekuloval Mercedes u dieslových motorů s cílem snížit produkci NOx. Asi se na to vybodli, když naplno spustili systém AdBlue.