Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podbiti balkonu palubkami

Dobry den. Mam na starsim dome balkon, ktery chci podbit palubkami. Balkon je udelany ze zeleznych I-cek a mezi nimi jsou cihlove hurdisky....

- jakou tloustku palubek koupit ? Muzou tam byt nejake uzsi, kvuli jednodussi montazi atp... ?
- jak palubky pridelat ? Puvodne tam jsou nejake drevene listy zarezlymi srouby prisroubovane do tech I-cek, to budu muset odrezat flexou, povolit to nejde... Jaky prumer by mely mit nove drevene late ? Neda se to treba nejak prichytit na ty hurdisky ? Tam se trochu bojim toho, ze prasknou. Do toho zeleza by to slo jak ?

Diky...

Vidím na obrázku dva nebo tři profily vedle sebe? Jeden to určitě není. Ale to je vedlejší. Jako montážní rošt bych použil střešní latě 3x5, nebo 6x4. Je fuk co by bylo po ruce. K ocelovým nosníkům bych je šrouboval samovrtnými šrouby pro ocelové konstrukce, ne do plechu. Palubky protože je to na venkovní použití raději 18mm s profrézovanými drážkami na rubové straně a prodlouženým perem. Někde jim říkají švédské. Co je ale důležité. Podle fotky kde jdou dřevěné latě kolmo na nosníky se nejspíše počítalo s obkladem orientovaným na krátko, kolmo na fasádu. Toto řešení pokud nemá návaznosti nevypadá pěkně. Určitě bych volil obklad na dlouho, palubku podél fasády. To znamená že by se montážní latě musely přeorientovat "po železe". A protože není nic ošklivejšího než pohled na seschlé palubky kde svítí nenatřené pero vyjíždějící z drážky, pak nejméně prvním vrstvou natřít ještě na zemi.

No ony tam ty "nakratko" + kolmo na fasadu i byly, ale uz byly hodne osklive a krive, teklo na ne apod, takze jsme zrenovovali dlazbu a izolaci nahore + okap, ale ted resime i spodek.... tam je mimochodem asi 5-6 nosniku, fotil jsem pouze cast.

Co myslite tim, ze to nevypada pekne, pokud to nema "navaznosti" ?

Dalsi veci je to, ze jde o jeden z balkonu v rade vice balkonu dalsich domu, jde totiz o dum-radovku. A na ostatnich domech to maji vsichni kolmo k fasade, nerad bych to delal tak, abych zbytecne vzrusoval okoli s tim, ze to delam nejak "jinak".

Muzu poprosit jeste o odkaz na typ sroubu, ktery mate na mysli, takto si nejsem jist, co to je za srouby.... ?

Diky.

Goooogle...

Takže např. samovrtné šrouby TX.

Palubky pod balkon kolmo na fasádu jsou prostě ošklivé.

..jde totiz o dum-radovku. A na ostatnich domech to maji vsichni kolmo k fasade...

a to je ta "návaznost".

S tím počtem nosníků jsme si nerozuměli.. Na obrázku se mi nosník jeví složenina z několika profilů. Podélně patrná barevná odlišnost, jasně patrná spára mezi profily.

[1549-fotkam-jpg]

:-) spatne jsem to pochopil... ano jedna se o jakesi I-cko a k nemu ze stran navarene pasy, zrejme na ty hurdisky.... blizsi foto prilozeno.

Ty srouby jsem samozrejme google-oval (to je ale slovo), ovsem nejsem z oboru, takze ty mraky ruznych samovrtnych sroubu pro me jsou dost spanelska vesnice, tak jsem se radeji zeptal.

Jeste mam jednu otazku, jak dlouhe srouby poridit, resp. az po jakou cast toho sroubu musi byt sroub zasroubovan v zeleze I-cka ?