Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kompresor z mrazáku

zdravím, hele hodlám vytáhnout kompresor ze starého mrazáku a použít ho jako kompresor na foukání kol. Vedou od něj 3 trubičky.... 1 je zaškrcená ( předpokládám že od výroby) a zbylé 2 jsou připojené??....otázka: kčemu jsou ty zbylé 2??? můžu je volně ustřihnout nebo v nich je nějaký plyn ( co bývá v mrazácích)?? předem děkuji za rychlé odpovědi..

Nestříhat! Je v tom stlačený plyn (chladivo) a ten se při likvidaci odčerpává, neb je škodlivý. Odevzdej to ve sběru a nerozebírej to. Jestli chceš kompresor na foukání kol, kup si obyč za dvě stovky na 12V, na aukru i pod stovku. Nebo se zeptej ve sběrně, kde je livkidují, určo ti nějaký dají...
Jinak ty dvě hadičky jsou sání a výfuk kompresoru. Třetí se používá právě k plnění a odsávání chladiva.

Já ho dostal jako dárek u pumpy. Nafoukal v pohodě párkrát balon, přifouknul kolo atd. Prostě do 10 minut byl schopnej. Pak jsem dofukoval na jaře všechny čtyři kola (jen dofukoval) a při posledním se vnitřek roztekl a konečná. Za 200 bych koupil radši pořádnou pumpičku s velkým nebo dvojitým válcem.

Ten plyn se neodčerpává. Odstřihnutím od lednice vyfučí. Je to neekologické a takovéto věci dělají pouze Číňané, Indové, Afričané a další. My jim to ale ukážeme - zachráníme svět. Naše emisní povolenky nejenže nevyčerpáme a zachráníme modrou planetu, ale prodáme je Japoncům, kteří na to prdí, koupí je a vesele pouštějí jedy do ovzduší.:-D
A to nemluvím o tom, že jsem ještě neviděl ve sběrnách, kterak před sešrotováním odstřihnou zaletovaný koneček, vycucnou chladící kapalinu.:-D
Nicméně - neoplatí se s tím drbat.

Jen technická poznámka - ve sběrnách se ani sešrotovat nesmí, protože podléhají zpětnému odběru, a vozí se na recyklaci. Ta pak probíhá (většinou) tak, že se odsaje chladivo (freon), nadrtí se, a prožene pecí (spaliny se filtrují, protože u starých lednic byla i izolační pěna "nahoněná" freonem), a na konci vypadne ohořelý plech, který jede do hutí… (to je ale jen jeden z postupů, jsou i jiné)

Kdysi jsem to používal z kompresoru z ledničky a docela dlouho to makalo se slušným výkonem.Jen je potřeba to instalovat a nechat pracovat ve svislé poloze /tak jak to bylo v mrazáku/aby to nenasálo olej, který je uvnitř. A nezapomeň na kondenzátor, kvůli rozběhu.Na osobák to bohatě stačilo.
Hodně zdaru

Normálně to neekologicky ustřihni :-) Jedna trubička je sání, druhá výfuk a tou třetí se to plnilo. Po zapnutí hned uvidíš která je která. V kompresoru zůstane něco oleje (musí tam zůstat, nevylít, nepřevracet, jinak se to zadře), takže vzduch nebude úplně čistý, ale na ty pneumatiky to nevadí. Tyhle kompresory se běžně používají na pneumatiky, airbrush apod. a vydrží spoustu let.

hele frajere vubec se stim neser normalne to vytahni ven na vzduch a truchni jednu s teh dvou co vedou dal ale aspon tak 10 cisel od kompru bude se ti to potom dhodit na nasazeni te hadice na tvuj (home made) kompresor. sice to chvilku bude sičet ale o chvilince to přestane. a za tolik tam toho neni aby t byla ekologicka katastrofa to za prve a za druhe když si to vezmes tak když si zapališ cigaretku tak maš vic emisi nez te trochu plynu co tam je. a navic co bude s planetou to nas zajimat nemusi protoze as se neco stane mi tady uz davno nebudem..

Zaprvé odpovídáš na rok starej příspěvěk, zadruhé seš prase a idiot.

tolik tam toho neni aby t byla ekologicka katastrofa to za prve

Když ti dá 5 lidí 0,1g arseniku, tak tě taky nikdo nezabil?

za druhe když si to vezmes tak když si zapališ cigaretku tak maš vic emisi nez te trochu plynu co tam je

Kecáš kraviny, nemáš ani představu o tom, co je freon a co způsobuje chlor a fluor v atmosféře, cigaretou si ničíš maximálně tak svoje zdraví, vše ostatní je zanedbatelné. Sebemenší množství freonu v atm. ovšem zanedbatelné není.

a navic co bude s planetou to nas zajimat nemusi protoze as se neco stane mi tady uz davno nebudem..

To se sakra pleteš, za posledních 70let vyrobili lidé ozonovou díru velikosti Afriky! Nebuď tak sobecký a mysli i na generace, co tu budou po tobě.
Ale jak praví jeden hezký vtip:

Potká Zeměkoule jinou planetu a ta jiná planeta se ptá: „Ahoj Země, jak se máš?“ Země na to: „Ale špatně, chytla jsem lidi.“ Planeta Zemi utěšuje: „Jen se neboj, to přejde …“

jo a jeste jedna poznamka tady mas odkaz na stranku jak si to zapojit na tom kompru je to uplne polopaticky vystetleno a nafoceno takze to pochopi i male ditě http://www.rcmodely1.estranky.cz/clanky/zapojeni-k ompresoru-z-lednicky-a-jeho-mech_casti.html. p.s. a to ze ti nekteri chytraci tady doporcujou ze si mas koupit nejaky komprik za 200 vubec je neposlouchej sice mas krasny kompresorek ale na dve veci řve jak stara koza a hovno fouka a pomalu. ten z te lednice taky fouka o neco pomaleji ale pekne potihu v klidecku a spotreba elektriny taky nekde jinde. nezapomen ze ten kompresor z te lednice nesmis nahybat moc protoze ti muze zacit vytikat olej znej ven skrz ty strihle trubicka a jen pro uplne informace přes tu jednu to ten vzduch nasava a tou druhou ho tlaci

Tak zdař buh kutile a a ti fouka