Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zprovozneni kompresoru

Dobry den,

chci doma zprovoznit stary kompresor. Je pohaneny 3-fazovym motorem, ale mam jeden problem. Na kompresoru je vypinac, pomoci ktereho zapinam kompresor. Tento vypinac ma 7 svorek, 2x 3 faze + 1x konstra. Ze spodu tohoto vypinace jsou jakoby 3 bimetalove pasky. Soucasti tohoto kompresoru je take krabicka, ktera hlida tlak v nadobe a pri urcitem tlaku ma vypnout motor. Jde mi o to, zda vypinac nejak souvisi s touto krabickou? V teto krabicce se nachazi pouze 3 svorky. Jedna je kostra a druha je na fazi - aspon myslim. Znamena to tedy, ze kdyz zapojit tuto krabicku na jednu fazi, ktera jde z vypinace do motoru tj. vypinac - krabicka - krabicka - motor a ostatni faze pujdou primo vypinac - motor bude mi ve vysledku tato krabicka fungovat tak jak potrebuji tj. pri dosazeni tlaku vypne napajeni motoru a pri poklesu tlaku motor znova zapne?

S tím souhlasím. Ale používají se přístroje, kde jedna s fází je natvrdo připojená, třeba tady:
http://www.datasheetdir.com/SG969300+Industrial-Co ntrol
Nedávno s tím měl jeden zkušebák problém, proč se netočí elektromotor, když na svorkách je napětí - ale byla tam jen ta jedna fáze - na jedné svorce přímo, na ostatních dvou tam prolezla přes vinutí.
Ten vypínač na fotce mi připomíná něco jako jistič - nedá se přívod z tlakového spínače připojit tam? Ten kompresor asi není nový bastl, ale už někdy fungoval - nedá se vysledovat jak byl zapojený?

Zajdi do první prodejny s elektromaterálem a vysvětli jim co potřebuješ. Stykač na 3fáze spínaný 220V.
Nezapomeň při zapojování na zelenožlutý vodič.
Vše co je železné a je v tom elektřina musí být ukostřeno - motor, tlak. spínač, vypínač, obal stykače.

Zajímavý odkaz: vykresy

Diky za tip. Ukostreni, to je mi jasne. Ale co mi nejde na rozum je zapojeni te ovladaci civky. Na jednu svorku stykace (ovladaci civky) provedu fazi, ktera bude propojena pres tlakovy spinac. Na tu druhou svorku ovladaci civky pripojim ochranny vodic?? To je asi blbost ne?