Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přivedení el. zásuvky do jiné místnosti

Zdar všeckém,

ač jsem elektronik, nejsem elektroinstalatér, tudíž mám pár dotazů na toto téma. Zatím se jedná o situaci v teoretické rovině, avšak asi se to brzy přesune do praxe.

Takže situace:
Sociální zařízení (konkrétně WC) má umyvadlo s přívodem studené vody. Pro schválení hygienou pro podnikatelský provoz je třeba mít i teplou vodu. To vyřeší nástěnný elektrický zásobníkový ohřívač. V místnosti však není elektrická zásuvka. Není pro mě problém tu elektriku (i skrz zeď) natáhnout a zapojit.

Co však nevím a potřebuji vědět - můžu tu elektriku přivést z jiné zásuvky tím stylem, že povedu kabel po stěně (při zemi) v kabelové liště a na zeď hodím krabici se zásuvkou? Nebo musím ten kabel hodit pod omítku a zásuvku též zazdít?

Další doplňující otázka - když tu zásuvku udělám, je nutná nová revize elektriky? I když platí, že kde není žalobce, není ani soudce, že ano.

Díky za odpovědi.

Jasně, vysereme se na všechny předpisy, stejně je to všechno jen pro buzeraci lidí. Uděláme to prostě po cigánsky, hlavně že to jede.

Ale pro info všem - už to mám hotový a zapojený. Vedeno z rozvaděče v lištách po zdi, zakončenou zásuvkou s krytím IP 54, se samostatným jističem v rozvaděči. Takže téma uzavřeno.