Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reproduktory na 12 volt. baterii

čau mám dotaz jde trěba o tyto reproduktory k PC http://elektro.bazos.cz/inzerat/15034672/Prodam-re produktory-Genius.php http://www.alza.cz/reproduktory-genius-s110-cerne- d86954.htm?kampan=zbozi.cz nebo o nějaké jiné . budu se bavit o základové desce s křemíkovými diodkami co je vevnitř atd. reproduktory mají takovou tu krabičku ze železa myslím že to je (měnič napětí nebo podobně) z 220V trěba na 7Voltů , tak když tu krabičku dám prič a dám místo ní trěba 12 volt. baterii (plus a mínus) a připájím ji k tomu nebude nějak trpět zesilovač (deska) . bude to v krabici ze drěva na kolo .
Změna předmětu, původně: petr (Kurt)

Tak ať to nedělá vůbec! Jinak to nedopadne dobře. Nehledě na to, že zapojovat dvě baterie resp. akumulátory z mobilu do serie je samo o sobě o držku a ještě z toho napájet takovýhle spotřebič bez jakékoli ochrany. Regulace potíkem tomu dává ještě další dimenzi nebezpečnosti. V nejlepším případě to jen mírně buchne, v horším to něco podpálí.
EDIT: Stabilizátor taky nepovažuju za supr řešení ale aspoň inteligentní a jestli nezapojí tři součástky, tak už fakt nevim. Nejlepší by byl DC/DC měnič a upřímně ani tam vlastně nepotřebuje vědět co dělá, je tam jen o pár součástek víc...

[quote]no uplně idealni ty baterky z mobilu nejsou ale fungu je to taky a u nich by žádnej potenciometr nebil[/quote]
snad myslíš nebyl a v tom případě je to ještě zhovadilejší... přeju ti, abys měl v těchto pokus štěstí na baterie, které v sobě mají funkční ochranu odpojení (prý až 90% "levných" napodobenin nemá a dokonce ani všechna origa ne), umí to zajímavé věci a relativně nebezpečné ;-)

OK přidal jsem si vás na ICQ tak tam jděte at vám napíšu co dál?

Bohužel pokračování leda v černé kronice...
Buď: "baterka z lika" bouchne, nebo "...mohu se ještě zeptat kolik ti je a jestli máš facebook? nebo něco podobnýho?..." nezletilec pod záminkou dodávky "baterek z lika" přefikl jiného nezletilce...

1. Ty "reproduktory" (zesilovač) jsou napájeny ze sítě nn.
2. Obsluha a práce na el. zařízení se nerozlišuje dle napětí!
3. Živnostenský úřad nezkoumá kvalifikaci dotyčného a opravdu vydá živnostenský list i pro tuto oblast, ale...

Na margo 3. - je uváděn příklad, kdy si jakýsi maník pořídil ŽL a "podnikal" v oblasti revizí el. zař. Pochopitelně neměl ani vzdělání eltech. směru. Měl smůlu a přišli mu na to a TIČR ho řádně "osolila", včetně zákazu činnosti, nehledě na následný soud...

ad1) No tezko rict, ale z toho zmatenyho popisu jsem pochopil, ze repraky jsou napajeny nejakym adapterem a jde o to nepouzivat ten adapter ale palubni sit automobilu. K zasahu v nn nema vubec dojit.
ad2) Japato? To jako ze ten napis "do 1000V" v mejch papirech muzu ignorovat a vrhnout se na vvn? :-) Ne, vazne, bezpecne napeti je OK i pro laiky.
ad3) jj, tuhle historku sem taky slysel. Ale vona se vyskytuje jeste nejaka zivnost "vyroba zarizeni maleho napeti", nebo jak se to menuje a ta je zcela volna. Kdokoliv se muze rozhodnout vyrabet treba kapesni svitilny a zadnou formalni kvalifikaci k tomu nepotrebuje.

Je "do" a "nad" 1000V, ale nic o malém napětí. "vyroba zarizeni maleho napeti" - to nevím, až tak mě to nezajímá, ale zde o malé napětí z bezpečného zdroje nejde, ty chrchláky mají uvnitř nf. výkonový (nadsazeno) zesilovač napájený pomocí transformátoru (zmínil se o tom). Což by mimochodem bylo mimo možnosti oné živnosti.

Navíc, pokud jste ty dva exoty četl, tak ještě nemají za sebou ani onu část fyziky na ZDŠ, nebo to jen prošlo. A třeba "hrátky" se startovacím akumulátorem nejsou i přes malé napětí také moc bezpečné. Také okolo mě létaly zátky, když jsem se pokusil nastartovat stacionární motor. Co se stane, až to připojí na to trafo... raději nedomyslet...
Což je právě důvod, proč nějaké malé napětí v tomto nehraje roli! I zdroj malého napětí může nadělat škody a ohrozit zdraví...