Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakotvení poličky

Dobrý den, potřebuju na zeď přidělat projektor: udělám pro něj poličku z nerezi (rámeček) a polikarbonátu (plocha na které bude projektor "sedět" - něco jako pískované plexi). Jak ji ale přikotvit do stěny, která je z dutých cihel (2 velké díry vedle sebe)? Projektor váží 7,5 kg a chci mít jistotu, že polička pod tou vahou prostě neupadne.
Zatím mě napadá:
-Chemie (to asi nee .... pokud bych se trefil při vrtání do vrchní části dutiny, musel bych tam té chemie narvat mooooc (vím že jsou takové ty "košíčky", ale s těma nemám moc dobré zkušenosti))
-Kotvy, hmoždiny - némám zkušenost s duťákama takže opravdu nevím.
-Vysekat "díru" a zazdit konzolku na přimontování poličky (nebo zazdít samotnou poličku)- pracnější (po estetické stránce to vadit nebude - zeď dojde obložit umělým kamenem.)

Nějaký nápad, rada? Děkuju :)

Poličku vyrobit tak, aby upevňovací šrouby byly nad ní čím výš, tím líp. Tak je šroub namáhán na střih a nepáčí se ven. Viz laaada a jeho linka.
Ta visí v podstatě taky za vršek. 7,5kg na dva šrouby je takřka nic. Opatrně vrtaná díra - bez příklepu, aby se to nevyvalilo dovnitř a uzlovací hmoždiny.