Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvětrání-přivzdušnění odpadu

Dobrý den. Na chatě jsem udělal nový odpad z HT 50 z kuchyňského dřezu a vany, který vede do žumpy. Teď už vím, že jsem ho měl udělat alespoň z HT 70. Dřez je samozřejmě výš, než vana. Odpad z dřezu odtéká dobře, ale probublává ve vaně. Vana při vypouštění odtéká pomalu a probublává dřez. Na výtok z dřezu jsem umístnil přivzdušňovací ventil, ale bez většího efektu. Při vypouštění vany tato chvíli odtéká, pak nic. Jak jsem zjistil, přivzdušňovací ventil u dřezu se při vypuštění vody z vany po chvíli uzavře vzniklým podtlakem, když jej vyšroubuji, je slyšet jak do potrubí vniká vzduch a vana ihned odteče. Prosím, poraďte, jak ještě odpad přivzdušnit. U sifonu z vany, nebo někde na potrubí? Děkuji všem za odpovědi. Jirka.

Ventil je na vývodu ze sifonu z dřezu do odpadního potrubí,svisle,zaplavit se nedá,napojení odpadu z vany a dřezu-v místě napojení je převýšení asi 2 metry. Když odpojím sifon od vany, dřez normálně teče, takže asi zkusím dát ještě jeden ventil k sifonu u vany a uvidím, co to bude dělat.

dát ještě jeden ventil k sifonu u vany

IMHO toto pomůže. Bude to ale hromská práce, ventil dejte co nejvýš to půjde, ať si v případě vypouštění vany a ucpané kanalizace vanu nevypustíte na podlahu.
Alternativně můžete zkusit jiný ventil. Sám mám sice dobrou zkušenost s ventilem za kilo, ale dají se koupit i desetkrát dražší, kde se výrobce chlubí tím, že ventil reaguje i na sebemenší podtlak v potrubí (je tedy o dost víc citlivější, než ty obyčejné) a ukázkově přisává. Kdysi jsem to hledal.

Problém je v tom, že při odtoku vody vzniká v odpadní trubce a jímce přetlak. Je tam už nějaké množství vzduchu a ktomu se tam cpe voda, kterou vypouštíte. Takže vzduch musí někde uniknout a uniká ven druhým sifonem. Je třeba udělat odvětrání. Aby vzduch mohl ven. Přivdušňovací ventil v tomto případě vůbec nepotřebujete. Máte opačný problém.