Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvka na 380V

Zdravím.Mám problém se zapojením zásuvky na 380V.Na baráku máme ještě tu starou porcelánovou 4 kolíkovou.Na kompresoru mám novou 32A,ale už s 5ti kolíky.Jak to zapojím když mám koupenou novou samici a potřeboval bych ji vyměnit za tu porcelánovou?

Mno, budete muset vytvorit bod rozdeleni. Vodic PEN(zlutozelenej) se rozdeli na vodice PE(furt zlutozelenej, na zasuvce tlustej) a vodic N(modrej). Enemze - takovejhle bod by se mel prizemnit a... no vlastne by tam mel bejt spravnej jistic, proudovej chranic, mela by se udelat nova vychozi revize...
Nerika se mi to snadno, ale ten zlutozelenej pichnete na tlustej a vod nej dejte modrou klemu na N. Neni to podle normy, neni to tak bezpecny jak se dneska vyzaduje, ale zachovava se tim bezpecnost v urovni jaky byla pri pouzivani 4 kolikovejch zasuvek a neni to uplna prasarna (tou je redukce z 5 kolikovy zasuvky na 4 kolikovou - v ni je vzdycky neco blbe, bud vyhazuje chranic nebo ho znefukcnuje a vytvari nebezpeci napeti na kostre)

Nevím proč chcete neúplnými informacemi radit někomu, kde nemá dostaečné znalosti v oblasti elektro a dopomoci mu k nějakému úrazu el. proudem nebo jinému průšvihu. Copak je problém zjednat si na takovou maličkost odborníka s příslušným oprávněním ?
Některým radilům také uniklo, že v baráku je asi ještě rozvod bez proudové ochrany, když do staré zásuvky vedou jen čtyři dráty.
Takže rozum do hrsti, řešení je zcela jednoduché.