Málo cementu je první věcí která by mne napadla, dále jak a jak dlouho byl beton míchaný, kdy - v jakém období bylo betonováno a jaké bylo následné ošetření betonu po betonáži.
Málo cementu netřeba rozepisovat. Předpokládám že jste míchali v míchačce, ale míchačka sama o sobě nezaručuje kvalitní betonovou směs pokud se po naplnění neponechá čas potřebný k dostatečnému promísení komponent. Mnohokrát jsem se setkal s případy, kdy se míchačka nechala otočit s bídou 3x po vhození poslední lopaty a už se směs sypala do kolce. Betonovalo se na jaře, v létě nebo na podzim? V letním období při betonáži za vysokých teplot bych měl obavu jestli nedošlo vlivem odpaření k příliš rychlé ztrátě vody z povrchu betonu a tím ke "zprahnutí" betonu. Obdobně zafunguje průvan a ke zprahnutí dojde i za nižších teplot než bychom předpokládali. Proto se beton zejména v letním období ošetřuje - kropí i několik dnů.
Sanaci povrchu lze provést opravnými hmotami, např. Schönox PL, Ceresit CD24, Botament M03 nebo M06, ROKOfin a další podle výrobce stavebních hmot (stavební chemie) který je ve vašem regionu dostupný. Další možností je přebetonování vrstvou alespoň 5 cm opravdu kvalitního betonu. Jako poslední a k čemuž bych se přikláněl ještě varianta celou plochu předláždit. Získáte dokonalý povrch který do určité hranice
U všech variant je nutné dodržet následující pravidla. Povrch betonu dokonale očistit a zbavit jej nesoudržných částic vymetením, nebo lépe vysátím. Penetrovat a to vždy penetrací stejného výrobce jako následující opravné hmoty nebo lepidla. Nikdy nekombinovat, tzn. že pod lepidlo či hmotu Ceresit nepoužiju penetraci Hasit, Schönox, či dokonce Sokrat. Pouhé kropení vodou není dostatečné.
U všech variant lze očekávat negativní vliv mrazu v kombinaci s vlhkostí v podlaze pokud není odizolovaná, jinými slovy vše opravené může časem odmrznout. Jednou už je to oprava a s tím se nic nenadělá.