Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno kdo mi schválí takové vyrovnání podlahy

V pokoji dělám novou podlahu.Parkety.Dřív se ale musí u jedné stěny srovnat podlaha.Podlaha je škvárobeton.Parkety,pod nimi desky které jsou na trámech.Trámy se za cca 40 let u jednoho kraje pokoje prohly a desky i parkety to samozřejmě kopírují.Desky taky musím prošroubovat k trámům vruty.Sou přibity hřebíky a to vrže.To srovnání podlahy.Myslím že by mi hodně pomohlo (měřil sem to dlouhou latí a vodováhou) kdybych desky u stěny (asi 3 - 4 ks).zhobloval hoblíkem.První deska(ta úplně u zdi) by musela jíst skory o 1 cm,čtvrtá asi jen o 1 - 2 mm.Myslím že tímto se podlaha srovná.Nejvíc je právě prohnutá u strany pokoje kde je nábytek.Směrem dál je taky nepatrně prohnutá ale to už je zanedbatelný,to je doslova třeba 1 - 2 mm na desce.Je někdo pro zkusit to tím hoblíkem,popř.ty latě vytáhnout a projet na hoblovačce ? Pokud by to tím hoblíkem nešlo,musel bych ke stolaři.

"Desky", rozumím správně,že se nejedná o velkoplošný materiál, ale o prkna? Ano, ten postup je podle mne zcela správný a elektrický hoblík to jistě zvládne. Nevím, jak osově vzdálené jsou ty trámy a jak silná jsou ta prkna, aby jejich zeslabením neutrpěla nosnost podlahy. v případě 1cm, bych to rozdělil mezi zeslabení trámu i prkna tak 1:2. Takto je to sice o něco pracnější, než prkna vypodložit do roviny, ale tím se zase zvedne úroveň podlahy a to je často nežádoucí. Ty šrouby by možná šly nahradit rychlejšími a levnějšími "kroucenými hřebíky", ale nechť to posoudí ten, kdo má zkušenost... K měření bych si vypůjčil dlouhou hliníkovou vodováhu, na lať moc nedám...

Tak desky jsou tlusté 2,5 cm.Není to přece tolik aby utrpěla nosnost.Trámy jsou od sebe cca 75 cm.Váhu si budu muset půjčit.Mám malou.Ale i podle ní tol člověk změří.Řákám,žádná deska vedle sebe není v rovině (to snad nikdo ani neudělá),vždy tam něco je .Jen nějakej mm,případně desetina mm.Jde mi o ty desky u stěny kdes se trámy asi nejvíc prohly.Pak dál,po těch třech deskách se to nepatrně svažuje,ale to už nestují za řeč.Naopak,na druhý straně zdi by neškodilo latě zvednout,ale to je napatrný.Nábytkovou stěnu kterou sem tam měl sem měl podloženou asi 1 cm špalíkem.

Si taky myslím.Kdybych pod to dal OSB (potřeboval bych to,aby se celá podlaha zvedla),jak udělám ale do ztracena ten konec.Pokoj má na šířku 3,5 m.Potřeboval bych to od dveří zvednout o ty cca 2 cm,od půlky pokoje (možná od 2/3 šířky pokoje) bych potřeboval do ztracena.Největčí prohyb jsou zkrátky ty 3 - 4 desky u zdi.Prý když to vezmu že by to mohlo mít vliv na nosnost stropu.Kdesi sem četl že firma to tak dělá,prostě nerovnosti zbrousí.Desky jsou tlusté 2,5 cm,trámy sou od sebe 75 cm

Ještě sem dostal předtím jednu radu od parketáře kterej mi to bude dělat.Trámy sou unavený/prověšený.Ve zdi nedrží.Bylo to jen "zamázlý" maltou a jsou akorát se zdí.Tak mi to tvrdil.Myslel jsem že sou v nějaký kapse.Nevěřil sem mu,ale je to tak.Zatím sem rozdělal asi 3 desky,škváry je dost nikde není třeba nic dosypávat.Pokoj je v patře/pod ním pokoj.Můžu prostě odhrnout škváru a trámy přetočit o 90 stupňů.Tím bych měl získat absolutní rovinu.Tak mi to tvrdil/říkal.Myslím že je to taky řešení

Tak sem oddělal 4 desky ale myslím je tam vrátím a zkusím ten el.hoblík.Nejdřív si ho musím někde půjčit.Po rozdělání sem zjistil že to nejsou trámy ale 3 cm desky.Z kraje zdi je pocelé obvodu cihla-půl cihle,na ní to sedí - desky o kterých jsem si myslel že to sou trámy,zbytek je zazděný.Ty desky sou do něčeho přibity,(nevím co to je).Říká se že palach(to nevím).Počítám že to bude přibito každej metr,možná 1/2 metru.Je na nich jasně vidět-na deskách/už od oka jak sou prohlý.I když se rozmýšlím (nedola by to tolik práce,jen něco zaplatit za fošny) že bych si nechal uříznout 6 ks 3,5 m fošen asi 5 cm tlustých.Tím by se mi zvedla podlaha což by se mo hodilo vzhledem k tomu že mám výš podlahu z kuchyně do toho pokoje.Tímto by po položení parket byla ve stejné výšce jako kuchyň.Myslím si ale že je to zfušovaný,dávaly se trámy,ne?U 3 cm desek jim muselo být jasný že se časem prohnou.