Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Demontáž skľúčovadla vŕtačky Narex s kuželovým kónusom.

Zdravým všetkých kutilov a domácich majstrov. Narazil som na problém demontáže sklíčovadla z 23 ročnej vŕtačky Narex (pani vŕtačka keď stále pracuje) EV 110D . Skľúčovadlo (priemer hnacieho hriadeľa 16 mm) je upevnené konusovým spojom. Kedže jeho ozubený veniec je značne deformovaný, potrebujem ho vymeniť. Poprosím Vás o radu, ako postupovať. Ďakujem. Stando

Já jsem měl podobnou vrtačku s kuželem a měla označení D/C. Ve sklíčidle byl šroub kterým se mělo točit, tím tlačil na konec hřídele a to sklíčidle se tím uvolnilo. Dokud jsem to sklíčidlo nesundaval, bylo všechno v pořádku. Ale koupil jsem si přídavné nářadí a když jsem to sklíčidlo jednou sundal, tak pak už se tam nedalo dát aby drželo a nepadalo. Tak jsem si tu vrtačku nechal předělat na sklíčidlo se závitem - provedení D.