Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problikávají světla v celém bytě

Dobrý den všem. Potřebovala bych radu od elektrikáře. Bydlím v panelovém bytě a nedávno nám jiskřilo v jističi nad dveřma v chodbě, vždy když šlo více spotřebičů. Po očištění zoxidovaného kabelu v jističi,jsme měli na čas klid. Nyní nám zase blikají světla (žárovka se rozzáří,pak zase ztlumí atd.) a to se děje v celém bytě. Občas se ozve prskání z jističe. Co s tím máme dělat? Je to zase zoxidovaný? Je tedy nutná výměna jističe? Děkuji za radu

Kontaktoval bych majitele domu. Pokud to bliká v celém bytě a ne pouze na jedné pojistkové větvi nebo za některou krabicí v bytě, může to být povolené u hlavního jističe a hodin. Tuto závadu by měl majitel odstranit. Jelikož se jedná o závadu před bytovými pojistkami, hradí ji majitel domu.Zkuste si poslechnout u hodin, někdy je sršení slyšet. Jelikož se jedná o měření elektřiny, stejně tam zasahovat nemůžete. Oxidace to nebude, zřejmě se jedná o hliníkový rozvod, kde drát "teče" a je třeba jej čas od času utáhnout.
Pokud slyšíte prskání u pojistek, dotáhnout hlavní přívod i zem. Za zeptání u majitele bytu, zda to opraví zdarma či za kolik nic nedáte.
Kdo je majitelem domu, bytu? Osobní vlastnictví, družstvo, pronájem?

http://www.penize.cz/17909-kdo-plati-opravy-v-byte