Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem daň z odevzdaného železa

Dobrý den,neví prosím někdo od jaké částky musí fyzická osoba platit daň na finančním úřadě při odevzdání železa v kovošrotu?Zajímá mě,jaká je nejnižší hodnota,o kterou se finanční úřad ještě nezajímá.Děkuji za odpovědi.

Žádná speciální spotřební daň ze železa neexistuje. Ve vašem případě připaadá v úvahu daň z příjmů FO. Zjednodušeně: pokud vaše příjmy nepřekročí 20 000 Kč za rok, pak nemusíte daňové přiznání podávat. Nezdanitelné plnění a položky odečítatelné od daně (př. výdaje a odpisy hmotného majetku) tady asi nemá smysl řešit, nebo jo ?? ... prostě 20 000 / rok a daňové přiznání nepodáváte

§ 10 odst. 3 zák o dani z příjmu
dostopná např. zde
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dp rij/cast1.aspx