Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak silné bodovky zvolit?

Dobrý den,

zrekonstruovali jsme klasickou panelákovou koupelnu spojenou s wc, asi 4 m2.
Jako osvětlení chceme použít tři halogenové bodovky vestavěné do sádrokartonového stropu, jednu nad vanou, jednu nad wc a třetí v prostoru. Netuším ale, jak silné halogenky zvolit, aby bylo osvětlení dostatečné. Sílu halogenek potřebuji znát kvůli výběru trafa.

Rovněž uvítám každý tip, kde koupit třeba levnou sadu bodovky+trafo.

Děkuji

Prostředí na WC musí být hlavně inspirativní. Není to jen moje zkušenost, že při řešení nějakého zapeklitého problému člověka napadne konstruktivní řešení právě na oné místnosti při vykonávání velké potřeby. Tento jev si vysvětluji celkem vědecky tím, že velkým vyvíjeným tlakem se mnohdy zvýší tepová frekvence, poněkud zvýší krevní tlak a tím dojde k lepšímu prokrvení mozku. Výsledkem je posílení syntaktických neuronových vazeb a člověku se v makovici takzvaně rozsvítí a problém je vyřešen.:))8-)