Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak silné bodovky zvolit?

Dobrý den,

zrekonstruovali jsme klasickou panelákovou koupelnu spojenou s wc, asi 4 m2.
Jako osvětlení chceme použít tři halogenové bodovky vestavěné do sádrokartonového stropu, jednu nad vanou, jednu nad wc a třetí v prostoru. Netuším ale, jak silné halogenky zvolit, aby bylo osvětlení dostatečné. Sílu halogenek potřebuji znát kvůli výběru trafa.

Rovněž uvítám každý tip, kde koupit třeba levnou sadu bodovky+trafo.

Děkuji

Je to individuálnom vkuse. No osobne by som bodové svetlo do týchto priestorov nikdy nepoužil.

Priestory osobnej hygieny vyžadujú svetlo mäkké, rozptýlené a pritom intenzívne. Halogenové bodové zdroje, kde teleso svietidla je "utopené" v strope, toto zabezpečiť nevedia a sú nevhodné do týchto priestorov, maximálne ako dalšie, doplnkové osvetlenie v priestore umývadla.

No ako píšem, je to o osobnom vkuse a ten veľmi často ignoruje funkčnosť a účelnosť.

Já měl v koupelně 3 a na wc 2 halogeny s paticí GU10 taky,jen jsem je trochu inovoval a dal tam tyto ledky mají 60 ledek a opravdu to svítí dobře.
svetelne-zdroje--zarovky-gu10 je to ta předposlední v řadě
Jsem spokojen osvit je dostatečný .Od výroby tam byly na zkoušku žárovky od 20 do 50 W ty slabé skoro nesvítila ty silné se hřály jako prase,sem myslel že mi chytne snížený strop v kterém je ona zástavba udělána.Je tam samozřejmě u zrcadla v koupelně ještě jedno světlo zářivka kterou si vymyslela žena a dobře udělala je to samozřejmě na dvojitý vypínač.Zvlášť ledky a i zářivka,dohromady to sice vypadá divně.
Samozřejmě ty chceš trafo já nechtěl kvůli výměně onoho trafa.
Takhle to provozuji už 2 roky a spokojenost,jen ta cena žárovek v té době byla jiná.

Bože muj ... na WC dát hnusné mrtvolné svetlo LED ... súhlas, ak ide o to, udelat z toho neútulný, odporný priestor, ktorý je potreba urýchlene opustit. OK. Aj taká požiadavka múže být, napr. vo firme, co má co zamestnanec vysedávat na WC, nic nedelat. Vysrát a pryč, makat. WC má být co nejhnusnejší ... LED sa hodí ... :-/

Co ty na tom wecku prosimtě děláš jinýho než ostatní že tam potřebuješ okouzlující atmosféru a intimní přisvětlení.
Vždyť ten hajzl přece je neútulný a odporný prostor ze kterého se každý snaží co nejdříve vypadnout.Nechápu jedince co si na hajzlu čtou nebo hrají z mobilem.
Já ho používám jen pro vykonání potřeby,určitě mám v bytě jiné místa kde se dá relaxovat.:))

Prostředí na WC musí být hlavně inspirativní. Není to jen moje zkušenost, že při řešení nějakého zapeklitého problému člověka napadne konstruktivní řešení právě na oné místnosti při vykonávání velké potřeby. Tento jev si vysvětluji celkem vědecky tím, že velkým vyvíjeným tlakem se mnohdy zvýší tepová frekvence, poněkud zvýší krevní tlak a tím dojde k lepšímu prokrvení mozku. Výsledkem je posílení syntaktických neuronových vazeb a člověku se v makovici takzvaně rozsvítí a problém je vyřešen.:))8-)