Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inspirace pro nápis :-)

Dobrý večer,
Potřeboval bych dodat nějakou inspiraci pro označení pozemku. Máme pozemek u chaty podél řeky v nádherném místě, kde chodí rybáři, vodáci a turisté. Nechci ho oplocovat, ani zakazovat přístup, je to v klidné lokalitě a vyloženě balzám na duši, tak ať slouží i ostatním.
Jen bych chtěl dát tak trochu najevo každému, že není na obecním a trochu tak vybídnout k lepšímu chování. Prostě nápisy jako soukromý pozemek a podobné mi nesedí. Chce to něco jako "tady je Krakonošovo" :-) a nic mne zajímavého nebo vtipného ne a ne nakopnout.
Pokud možno kratší nápis, vtip nezaškodí a nic drakonického. Tak jak jste na tom s básnickým střevem ? :-D

Stejný problém, chata v oblasti Krušných hor. I přes značku zákaz vjezdu (všichni chataři si musí za vjezd platit), není trapný většině houbařů zaparkovat svým autem těsně u chaty, někdy až skoro v kůlně. Na upozornění, že vjeli na soukromý pozemek (navíc bez poplatku), a že nerespektují soukromí, většina buď nereaguje, nebo jsou dokonce agresivní. Soused co má podobný problém, pohrozil nahlášením na obecním úřadě a dočkal se jen propíchání pneumatik u auta... 3-[ Policajti mi zdělili, že nemají kapacity na to, aby u zákazu vjezdu na cestě hlídkovali, obecní úřad s tím taky nechce mít nic společného... Kde je nějaké odvolání? Je to k vzteku, když vám nějaká rodinka zaparkuje skoro až před vchodem, začnou povykovat a pustí se do svačiny. Pytlíky od svačin, PET lahve, a celofánové obaly od tatranek či jiných oplatek samozřejmě zůstanou poházené okolo. Jak se s tím poprat? No, protože v téhle republice nemá slušný občan žádné zastání, po každé takové "návštěvě" posbírám odpadky do pytle, a ten pak odvezu do kontejneru, který samozřejmě taky zaplatím. Zkoušel jsem cedule jako "Soukromý pozemek", "Děkujeme, že respektujete soukromí", "Zákaz vjezdu pod pokutou 1000 KČ" a mnoho dalších. Nic nefungovalo, lidi jsou prostě hyeny... :-(

těsně u chaty, někdy až skoro v kůlně.

Hezky vezmi grafitovou pastu a pečlivě namaž spodky klik u dveří auta. Další příjemnost je povolení ventilků. Následuje zahození ventilků. Nejtěžší varianta je uštípnutí ventilků kleštěmi. Jak říkáš, policejní mani daleko....
Pokud se vlezlíci drží u auta a piknikují, dobře nastavená "automatická" závlaha jim určitě zpestří sváču.
Injektovaná močůvka v gumovém těsnění dveří taky dokáže své.

Hluboce před tebou smekám. Přestože jsou lidi povětšinou prasata, doufám že alespoň část by se mohla dát vychovat a držím palce. Dost mě se.e, pokud někde v lese s mladým nacházíme poházený PETky a jiný bordel. Abych byl alespoň v tomhle vzorem, taháme to (pokud unesem) k nejbližší popelnici... :x:

No paráda a děkuji všem, nejprve zkusím něco "lidského" :-) jen tak na papír, pokud to zabere, tak udělám nějakou "spešn" ceduli a dám foto.
Pokud budu muset přitvrdit, pak foto raději nedám :-[ .
Označím téma jako vyřešené, ale klidně přidávejte další nápady a zkušenosti, budu rád.
Ono to naše chování v přírodě a k přírodě je velké téma, a věřte, že jako rybář už jsem viděl věci, které o našem živočišném druhu vyprávějí romány......

Nebo analogie s dopravníma značkama. Třeba cedule jako zákaz vjezdu s nápisem
"soukromý pozemek, vstup zakázán" a pod tím dodatková tabulka "neplatí pro slušné lidi"
(nebo "slušným lidem vstup povolen")
-------------------------------------------------- -------------------
Nebo: "Tady je to moje.. Chovejte se tu jako zvířata, tedy nedělejte b.rdel" (nebo nějaký slušnější výraz):-)