Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rezavá voda

Zdravím,

v našem bytě máme už delší dobu problém s napouštěním horké vody v koupelně do vany, kdy nám teče i rezavá voda. Obvykle teče ve večerních hodinách, přes den a dopoledne ani ne a je to u horké vody. Teče nám nepravidelně 2x-3x do týdne, častějc od pátku do neděle. Někdy teče večer pořád, někdy jen chvíli.
Bylo nám řečeno, že by to mohla být baterie, kterou jsme měli novou, ale u ní by voda jen vypláchla špínu z ní a po chvilce by ta špinavá odtekla a tekla by zase čistá. U sousedů pod námi s tímto prý nemají problémy (my bydlíme v posledním patře).

V čem by mohl být problém, kde bychom ho měli hledat?

Předem děkuji za odpovědi.

Rezavý rozvod teplé vody, železitá voda kde se po zahřátí rez vysráží. Musí to dělat i u sousedů. Mohou to nepozorovat, pouštějí li vodu mimo špičku nebo silně naředěnou teplá + studená.Baterie na to nemá vliv . Zastavení vody při výměně baterie a její následné spuštění vyvolá ráz v potrubí a rez se může jednorázově uvolnit, po odtečení po chvíli to přestane. Rovněž opravy na vodovodním řádu i mimo dům mohou rezovitost vody způsobit.
Pokud nehodláte měnit potrubí, tak si jedině zvyknout.

Pravdu díš, ale sousedi jsou napojeni na stejnou (snad plastovou ) stupačku a bytový rozvod bývá v řádech decimetrů od stupačky a i kdyby byl natažen až do obyváku, nedokáže tak krátká trubka produkovat rez v dostatečném množství po několik let.;-) Spíš bych to viděl od výměníku po patu domu v případě plastu a v případě kovu až po kohoutek. A to může řešit jedině poskytovatel teplé vody a majitel domu.

Já bych viděl, že sousedi si zvykli a budou tvrdit, jak mají dobrou železitou vodu (jako ve Švejkovi, kde studnu vylepšovali starými podkovami). Když to teče mizerné jen někdy, tak se bude to svinstvo střádat dole v domě nebo v rozvodu pod ulicí. Zvláště, když to vypadá, že hnus teče jen v období snížené poptávky po teplé vodě ((...)ve večerních hodinách, (...) častějc od pátku do neděle).

No ihned určitě ne, pár vteřin trvá, než se ta voda oteplí... Ale slyšela jsem, že lidé v posledních patrech kvůli tomu mívali slevy kvůli rezavé vodě, je to ještě aktuální? A jak prokázat, že ji máme rezavou, když teče nepravidelně a při návštěvě kontrolora by zrovna tekla čistá?