Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení lustru

Dobrý den, jak správně zapojím zelený kabel ? Hnědý a modrý jsou jasný. Ze stropu kouká černý modrý a zelený. Svítidlo je kovové. Jde mi o správné ukostření, zelený na lustru má dvě ukončení, na lustru je šroubek viz foto. Je správná domněnka, že konec s modrým označením přijde do lustru a druhý konec do stropu ? Děkuji

Jednoduché, pokud mne oči nešálí:
1) Zelenožlutý má dva konce, z nichž "očko" připojíte ke kostřícímu šroubku na příchytce a zbývající na tutéž barvu do svorky "ze stropu".
2) Hnědý (nebo černý) přijdou spojit do společné svorky (ze stropu i z lustru)
3) Modrá na modrou viz bod 2)

... a je to v cuku-letu a rodina může obdivovat šikovného Pána domu :-)

Vás nepotěším...:-/ , je to lampička s nutností ukostření, tedy opět zelenožlutý na kostřící šroubek poblíž připevňovací matice. Není-li zelenožlutý vodič do místa přiveden, není možné tuto lampičku připojit, protože by neměla ochranu před nebezpečným dotykem. Zelenožlutý se prostě musí přivést! (a pak si jedno nedej...!)

2) Vypínač připevnit tak, jak jste popsal a pak hnědý vodič ze zdi do svorky vypínače, z druhé svorky vypínače pokračovat do lampičky...
3) a opět modrý na modrý...

P.S.: Neodvažujte se připojovat na kostřící šroubek kterýkoliv z pracovních vodičů (ani modrý, ani černý!), leda by lampička sloužila výhradně tchýni!!! :-)

Zatím bych neřešil připojení lampičky ale toto: ""Ze zdi mám hnědý a modrý, ten končí v zásuvce za pohovkou"" Už tam je něco špatně. U zásuvky by měl být vždy žlutozelený vodič!!!
Pokud je to v zásuvce v pořádku a jen od ní je vyveden modrý a fáze, tak vysekat a dát kabel se žlutozeleným k lampičce.