Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrubníky na zeleninovou zahrádku

Mám malou zahradu a na ní kout pro zeleninu. Potřebuji oddělit zeleninovou zahrádku od trávníku, aby mi tam neprorůstal plevel. Chtěl bych něco trvanlivého (což asi vylučuje dřevo), ale co je pro mě nejdůležitější je estetická stránka, protože je na zeleninovou zahrádku z celé zahrady vidět. Přemýšlel jsem o betonových obrubnících, ale nechci, aby betonové „hrobečky“ zasahovali do zahrádky, ovšem pokud by existovaly nějaké betonové obrubníky, které se dají uchytit jinak, než betonem nebránil bych se tomu. Máte někdo nějaké elegantní řešení?

kamarád to má ze ztraceného bednění (betonové bednící dílce)
[http://www.diton.cz/imagesfotogalerie/ztracene_bed neni_big-1280x1280m.jpg?stav=1]
v tom má nasypanou zem a zasázené všelijaké plazivé a převislé kytky, dokonce i nějakej plazivej jehličnan, z nepohledové strany v tom má nasázené jahody :-). Dílce má do cca poloviny zapuštěné v zemi, takže nad terén koukají +- 10-15cm. Nevypadá to vůbec špatně, z větší části už ty dílce ani nemá vidět. Je to spíš taková vyvýšenina v podobě skalky uprostřed které mu roste zelenina :-). Je to vlastně jako byste obestavili záho truhlíkama s kytkama.

Já mám oddělený záhon od dvora (dříve hliněný, dnes asfaltový) obrubníčkama bez ničeho, prostě vykopaný žlábek cca na 3/4 výšky obrubníku, postavený obrubník a zahrnutý hlínou. Jak se záhon kypří, tak se malinko nahýbají do dvorečka, ale rovnal jsem je poprvé po 18ti letech, takže klidně dalších 18 zase vydržím. Jsou to takové malé obrubníčky cca 50cm dlouhé, 15-20 vysoké a asi 3-5 cm široké s oblým horním okrajem a vzájemně do sebe zapadají žlábkem a vypuklinou. A drží......