Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zkrácení přívodního kabelu do elektrohodin u plotu

podařilo se mi dostavit u baráku plot, do plotu přijde osadit bedna s elektrohodinama.
kabel je od sloupu veden k hodinám v zemi.
hodiny jsou provizorně přišrubované v šedé elektrokrabici na dřevěném sloupku. když mi to tehdy elektrikáři připojovali a já nevěděl kde povedu plot, tak mi tam nechali 2metrovou rezervu, takže je tam smotáno navíc 2metry kabelu. teď to potřebuji osadit do plotu nahotovo a teď nevím jak řešit ten přebytek. jestli to zakopat do země (asi to není idelální kvuli indukci) nebo co s tím?

pro upřesnění: jedná se o zkrácení přívodního kabelu mezi sloupem a hodinama (ne mezi hodinama a barákem).

asi řešit s ČEZ?

díky.

Tohle vůbec neřeš. Naopak, nějaká malá rezerva se dokonce dělává schválně (kdyby třeba rozvaděč vyhořel, otavený kus se ustřihne a nemusí se měnit celý kabel). Dva metry jsou jak nic, to nemá žádný vliv. Zajímavé to začne být, když ten kabel měří kilometry.