Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyrovnat zeď k vaně

Dobrý den, potřebuji udělat obklad v koupelně a usadit rohovou vanu. Problém je, že jedna stěna je dokonalá, ale ta druhá s ní nesvírá pravý úhel, nýbrž nějaký otevřenější. Navíc je stěna mix sádrokarton a jakési dva porobetonové bloky, vše vzájemně jinak křivé, viz obrázek.
celkový největší rozdíl, když to skouknu latí je asi tři centimetry.
Jak to vyrovnat?
Mohu do dohnat lepidlem, když mi na spotřebě nezáleží?

[zed.jpg]

Tak určitě by se to lepidlem na několikrát dohnalo, ale nejspíš to bude rasovina s výsledkem nejasným. Šel bych raději cestou dodatečného přepláštění sádrokartonem. Zelenou desku v koutě natvrdo a dál na buchty aby se dorovnal pravý úhel. Anebo místo lepidla soklovou omítku. Je jemná a taková "lepidlovatá" či jak to nazvat. Alespoň ta co znám od Hasitu.

Vyrovnání sádrou bude nejrychlejší, nevým jak velkou plochu budete rovnat, ale jeden pytel lepidla stačí na 10 m2. Lepidlem jsem ještě nelepil, já musím za svoji práci ručit, ale myslím že to bude držet, jen bych novou desku ještě přikotvil k stávající stěně. Ale lepil jsem pur pěnou a drží to :-)
A nebo stávající desku odšroubovat, vodící profil srovnat, nejde li to, tak stojny podložit kartonem a zpět přišroubovat, zbytek zdi dorovnat rimanem uni.