Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Revize kotle a komina

Dobry den vsem. Cetl jsem tu clanek s revizi kominu a kotlu. Jsem z toho tedy trosku zmateny. Z plynem mam zkusenost jen pul roku,v jinem dome jsem topil tuh.palivy. Ted jsme si poridily kondenzacni plyn kotel a zajima me v jakych intervalech musim delat revizi samostatneho kotle a revizi kominu? Je to tak ze kotel ma na starost topenar(revize kotle) a (revize spal.cest) kominik?A jinak jen ze zvedavosti jak je to dale u kotlu na tuha paliva? Revizi od kominu uz mame pri pripojeni nove vlozky do kominu.(specialni kondenzacni vlozka).Poradte prosim jak casto a co a jak a vlastne i v jake cenove hladine se ty prohlidky pohybuji. Dekuji za radu.

Tak když už tak chytře házíte termínama, tak je nám hloupým rozveďte a nepište v polotajemných zkratkách (jinak celý příspěvek získává velmi nízkou výpovědní hodnotu). Včetně toho plnění pojištění. To už vám kotel něco odrovnal a pojišťovna to zacvakala?

Neznám osobní příklad, ale napadá mě třeba prasklá voda v kotli a následný vytopení.

tak přesně tyhle případy znám dva a to se o to nezajímá, krom toho jeden z těch případů jsem byl přímo já :-), zadřelo se čerpadlo (pravděpodobně), kotel plný uhlí se přehřál (ten den zrovna byla vypnutá voda, takž chladící smyčka k ničemu), následně chcalo ze všech kulových ventilů (těsnění kupodivu nesnese takovou teplotu) u kotle, pojišťováku i čerpadla, komplet všechna voda z radiátorů po chodbách (rad. tu máme cca 25ks, nechce se mi to počítat), vykouřenej půl barák, dvě místnosti černý, větralo se to snad až do další zimy...

2. případ byl u kamaráda, obdobný problém, ale tomu praskl kotel. Když jsem tu měl pak topenáře, tak říkal, že to až taková vzácnost neni.