Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Revize kotle a komina

Dobry den vsem. Cetl jsem tu clanek s revizi kominu a kotlu. Jsem z toho tedy trosku zmateny. Z plynem mam zkusenost jen pul roku,v jinem dome jsem topil tuh.palivy. Ted jsme si poridily kondenzacni plyn kotel a zajima me v jakych intervalech musim delat revizi samostatneho kotle a revizi kominu? Je to tak ze kotel ma na starost topenar(revize kotle) a (revize spal.cest) kominik?A jinak jen ze zvedavosti jak je to dale u kotlu na tuha paliva? Revizi od kominu uz mame pri pripojeni nove vlozky do kominu.(specialni kondenzacni vlozka).Poradte prosim jak casto a co a jak a vlastne i v jake cenove hladine se ty prohlidky pohybuji. Dekuji za radu.

Revizi stačí nechat udělat 1x za rok.A revizi kotle a revizi spal.cest už ti dnes provede skoro každej kominík.A nebo když si objednáš firmu na revizi kotle tak ti přitom provede i revizi komína tedy spal. cest.Za komplet se cena pohybuje od 500 Kč - 1000 Kč.

Nemáte pravdu, že dříve byly kontroly častější a přísnější, naopak, dnes je to přísnější. A to, že prasák doporučuje, aby si uživatel dělal revize ročně, je jenom k jeho prospěchu. Každá pojištovna se vždy ptá zdali byla provedena kontrola a revise když likviduje nějakou škodu

corve, zkuste nahlédnou do nařízení vlády před účinností předpisu
91/2010 Sb.NAŘÍZENÍ VLÁDY ze dne 1. března 2010 o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů,
kouřovodů a spotřebičů paliv

a porovnáním zjistíte jak často za rok se museli provádět kontroly, navíc je mohl provádět jedině kominík. Te´d si je můžete dělat sám, jen jednou za rok kominík, ale když nepřijde, nehrozí Vám sankce...

Že se dříve nekotrolovali (stejně jako teď) je něco jiného. proto tvrdím, ýe dříve to bylo přísjnější. nebo máte jiné informace, jak to bylo před rokem 2011?

Neznám osobní příklad, ale napadá mě třeba prasklá voda v kotli a následný vytopení.

tak přesně tyhle případy znám dva a to se o to nezajímá, krom toho jeden z těch případů jsem byl přímo já :-), zadřelo se čerpadlo (pravděpodobně), kotel plný uhlí se přehřál (ten den zrovna byla vypnutá voda, takž chladící smyčka k ničemu), následně chcalo ze všech kulových ventilů (těsnění kupodivu nesnese takovou teplotu) u kotle, pojišťováku i čerpadla, komplet všechna voda z radiátorů po chodbách (rad. tu máme cca 25ks, nechce se mi to počítat), vykouřenej půl barák, dvě místnosti černý, větralo se to snad až do další zimy...

2. případ byl u kamaráda, obdobný problém, ale tomu praskl kotel. Když jsem tu měl pak topenáře, tak říkal, že to až taková vzácnost neni.