Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nedrží volnoběh

dobrý den nevěděl by někdo čím by to mohlo být u fábie 1,0 mpi 37 kw mi nedrží volnoběh za studena kolikrát nastartuji a motor jak nedrží volnoběh zhasne v servisu byla po diagnostice vyměněna lambdasonda a nepomohlo po opětovné diagnostice bylo vyměněno čidlo teploty za originál koupené ve škoda auto ale problém přetrvává neví někdo čím by to mohlo být?

Tak lambdou to být ani nemůže, to je nesmysl. Ale asi si jí měl vadnou, tak jí vyměnili.
Čidlem teploty motoru to být mohlo, ale to by spíše motor nešel nastartovat, než že by chcípal.

Jak startuje? Hůře, nebo normálně a teprve poté zhasne?
Běží po nastartování ve vyšších otáčkách, nebo se jen převaluje až zhasne?
Stává se, že občas běží po nastartování normálně a nezhasne, nebo za studena chcípne pokaždé?
Neklesají otáčky po zapnutí světel? Drží motor stejné volnoběžné otáčky, nebo jsou každou chvíli jiné, případně kolísají.

Ano, u těchto motorů se volnoběh stále mírně mění, ale je to způsobeno tím, že řídící jednotka provede korekci až když jsou otáčky více než 25 ot/min od nastavené hodnoty. Takže ty potom stále kolísají v rozsahu 50 ot/min.
Ale aby ECU držela volnoběh a poté jeho otáčky začaly pomalu klesat, s tím jsem se u těchto motorů osobně ještě nesetkal. Ony tedy samozřejmě po zahřátí klesnou, ale na 750 - 800 ot/min.
Většinou volnoběh kolísá při zasviněné klapce, ale to je něco jiného.
Možná je to ECU motoru, třeba by pomohl její reset (nejen vymazání závad). Napojil bych to na diagnostiku a po nastartování sledoval, zda není nějaká z hodnot mimo toleranci. Hlavně co se děje s klapkou. Pokud by se začala zavírat, je to pravděpodobně jednotkou. Hlavně v případě, že jde po sešlápnutí pedálu akcelerace motor normálně do otáček.

Bůhví, co to tam těm lemplům na diagnostice ukazuje. Jestli je to značkový servis, tak to se ani nedivím že se to ještě nevyřešilo. Jejich diagnostické metody zřejmě začínají a končí vyčtením z paměti závad a tím to hasne. Jenže to v tomto případě nestačí.