Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Podvodnik na bazose

Zdravim Vas,

prosim Vas ako mam riesit pripad ak ma jeden debil asi oklamal na bazose, zaplatil som mu 120 euro a nic mi neprislo, predtym mi poslal kontakt nanho a cislo uctu taktiez adresu ale iba mesto,,,zavolal som mu dohodli sme sa na kupe a bolo, mal mi tovar poslat kurierom avsak asi neposlal v sobotu so mu pisal a odpvoedal mi ze sa v pondelok nato pozrie co sa stalo zo zasielkou ale v pondelok mi nezavolal ako mal, dnes som mu volal nedvihal a potom vypol mobil....Mam to ohlasit na policii, mam nejaku sancu vobec ???? Zatial som pisal na Bazos podporu....

Prosim IBA SERIOZNE RADY nemam naladu ak sa mi tu niekto bude vysmievat, co je v poslednom case typicke pre tuto poradnu !!!

Zveřejňování osobních údajů bez souhlasu je protizákonné - zamykám. (Kurt)

Poznam jeho mail: robo.apa@centrum.sk, overeny kontakt cez bazos: +421949293520 (inak ako telefon pri inzerate uviedol 0999999944444444), dalej cislo jeho uctu: 2921706656/0200, IP adresa podání: 95.103.92.190, Lokalita: 821 01 Bratislava

Kopia celeho mailu ktory mi poslal tim bazos lebo je uz samozrejme zmazany:

Posílám vám dostupné informace o inzerátu:

Predam procesor INTEL Core i5-2500K - PC/Procesory/Ponuka

Predám procesor Quad-Core, 3.30GHz (95W), Turboboost 3.70GHz, Intel HD Graphics 3000 (850/1100MHz), 6MB L3 cache, socket 1155, BOX (Sandy Bridge. Procesor je používany 4 mesiace, je v záruke a je moždný k odberu ihneď. telefon mailom.
Meno:Robo
Mail: robo.apa@centrum.sk
Telefón: 0999999944444444
Ověřený telefon: +421949293520
IP adresa podání: 95.103.92.190
Lokalita: 821 01 Bratislava
Cena: 100
Podáno: 13. 2. 2012 - 12:47 - Číslo inzerátu: 13261773
Smazal: Uživatel, IP: 78.98.38.72, Kdy: 19.2. 2012 - 11:24:13, Důvod: Klasicky
Zobrazenie: 129 x

Da sa vypatrat pomocou IP adresy jeho presna adresa ????

Samozřejmě , že by šel vypátrat. To bude už ale asi v kompetenci policie. Těžko ti provider řekne kdo to je. Jen jsem zjistil, že je u Slovak Telecom. Jestli to je jeho skutečná IP ... těžko říct. Může používat proxy server. Šlo by to taky podle čísla účtu. Asi bych šel na policii.

No inzerat podla podla jednej IP adresy ako vidite vyzsie a zamazal ho podla uz inej adresy, cez cislo uctu mi to nezisti banka ak by som tam zavolal ??? alebo cez mobilne cislo ???
ale aj tak dkaujem zato ze sa nato aspon niekto pozrel hoci stoho ze ma Slovak telecom asi nemam nic :(

Dobrý deň,
ja som sa stal obeťou TOHO istého pána - jeho mail je ropo.apa@centrum.sk. Tak isto som kupoval cez Bazos.sk procesor Intel core i5 2500K. Ja som mu poslal 50 Eur na účet a on mi mal následne poslať inkriminovaný procesor kuriérom. Bohužiaľ sa tak nestalo a prišiel som o 50 Eur. Je smutné, že existuje aj takýto ľudský hyenizmus ! Dajte mi prosím na Vás mail. Ak sa spojíme viacerí, možno by sa s tým dalo niečo urobiť. Bohužiaľ, pri takejto nízkej sume sa to nedá klasifikovať ako trestný čin podvodu.

Môj mail info.jarosovci@gmail.com. Dúfajme, že už nikoho iného neoklame.

Dnes mi pán "Robo" napísal:
robo.apa@centrum.sk

18:02 (Pred 1 hodinou)

adresátom mne

Peniaze vam odosielam speť, nedostal som sa k mailu.

__________________________________________________ ____________
> Od: "Jaroslav Jaroš" <info.jarosovci@gmail.com>
> Komu: <robo.apa@centrum.sk>
> Dátum: 29.02.2012 19:56

Dúfam, že som Vám pomohol. Napíšem Vám, aj ako to dopadlo. Nenechajte sa odbiť !!!

Tak to mate stastie mne zatial nic neodpisal, dnes mi po mojom vyhraznom maili napisal ze procesor odoslal az dnes, moja trpezlivost ma svoje medze a dal som mu ultimatum do 3,3,2012 ak mi tovar nepride kurierom ako pisal podam asi trestne oznamenie hovi vobec neviem ako lebo v zivote som to chvalabohu nerobil....

Podejte oznámení pro podezření ze spáchání přestupku nebo trestného činu na Policii. Musíte požádat policejní orgán při podání oznámení, aby vás do jednoho měsíce od oznámení vyrozuměl o učiněných opatřeních pro případné další právní kroky. O podání si vezměte potvrzení.Vyčíslete škodu včetně poštovného a dalších nákladů spojených s touto transakcí. Pokud ale nemáte jeho jméno a adresu, nevím, koho budou případně hledat . Ander z Košic by ještě šel ale Janko Král z Bratislavy asi ne.:-( Snad číslo účtu.

Jak je vidět, je vás víc, tak na policii podejte dohromady společnou SKUPINOVOU žalobu na neznámého pachatele, je to lepší každý přidá střípkem do mozajky, jsou pak větší šance pachatele škody najít.

Ještě bych mu před cestou na policii napsal e-mail, že pokud to celé nevyřeší buď zasláním zboží ( což asi nepřipadá v úvahu ) nebo vrácením peněz , předáš celou věc na policii. Dále bych to dal na facebook... Je tam hodně lidí a možná některé taky podvedl. S nima se potom domluvit, aby to také dali na policii. Čím vás bude víc tím lépe. Kopii toho e-mailu bych dal policajtům, aby viděli, že jsi vyčerpal veškeré možnosti na vyřešení této situace. Je možné , že účet zruší a založí jiný, ale veškeré údaje které v bance nechal při zřizování tohoto účtu ( jméno, adresa...) tam zůstanou.

Tohle je typické na aukru. tzv. bezúročná půjčka. takže peníze třeba dostaneš zpět, ale i tak je to podvod a řešil bych to s policii následně v občanskosprávním sporu či jak to máte na SK. skupinová žaloba je kravina, každý poškozený podá žalobu ve svém bydlišti a doplní jednací číslo totožného případu - dalšího poškozenýho.

V každom prípade je to skúsenosť.To že si nahnevaný je pochopitelné, ale realita je vec druhá.Riešiť to cez PZ kôli 100€, všetci vieme ako PZ pracuje pokiaľ sa jedná o jedného človeka a nízku sumu, je o ničom, ale skúsiť to môžeš.Pohroziť mu tým môžeš taktiež.Ja osobne by som videl dve riešenia: Zabudni na to a zober si z toho ponaučenie, za tie nervy to nestojí, alebo si ho nájdi, aj v bankách pracujú len ľudia :-) (VUB)a ak na to máš, tak z neho vytlč tých 100€, poprípade ak zistíš jeho adresu, oznám mu to, možno sa zľakne.

Tak teraz uz naozaj neviem,,,mam podat trestne oznamenie alebo nie ???? podla mna to ROZHODNE NIEJE MALA SUMA, SUMA JE VYSOKA a ja takych grazlov nenecham len tak ak by mu teraz nikto neklepol po prstoch tak to bude robit dalej a dalej a okradat a okradat ako nasa vlada....
Alebo si mam na polici zistit iba jeho adresu ??? daju mmi ju vobec ??? inak mne by bohato stacila vlemi rad by som sa za nim vybral do Bratislavy hoci je to daleko a bez svojich 120 euro by som odtial rozhodne neodisiel !

Podej na policii trestní oznámení na pachatele, označeného pouze číslem účtu, na který jsi poslal peníze, a pak se starej, jak se vyvíjí činnost (jako poškozený máš právo nahlédnout do spisu). A až policie "ztotožní" číslo účtu s osobou, tak to MUSÍ do spisu uvést, a ty si ty údaje zapamatuj;-).

Je jedno kde to podáte. Ale nejprve bych udělal: http://finance.idnes.cz/majitele-uctu-zjistite-jen -kdyz-spatne-zadate-platbu-p0o-/bank.aspx?c=A09102 9_150648_bank_fib
tzn.zajít do vaší banky ať napíší dopis do jeho banky, kde vyzvou klienta, aby vám vrátil peníze na účet. Za zhruba dva dny si zavolejte do té vaší banky, jestli ta banka to přijala a od té doby jede 30 dní. Když se nic dít nebude, zajděte do té jeho banky a požádejte je o sdělení údajů o majiteli účtu. Banka to pošle na svou centrálu a přijde vám zhruba do 14 dní odpověď. Zaplatíte nějaký manipulační poplatek (u sepisování vám to řeknou kolem 100kč) za ověřený dokument a budete mít jeho adresu. Všude je nutné tvrdit, že jste si spletl číslo a pokud vám to nepošle, tak to dáte na policii! Funguje to. (Policie se dostane na majitele účtu, až je částka nad 5tis.) Potom bych šel na polici. Jinak na tu IP adresu může být připojeno více lidí a je těžké identifikovat tu správnou osobu. Pokud vás bude více, sdělte si mezi sebou jednací čísla protokolů a uveďte ho do svého.

Ano lenze to je asi zbytocne banka mi jeho adresu NEVYDA bez sudneho prikazu uz som si to zistoval,,, ale situcia sa asi uz zmenila: Pan Jaros ktoreho tiez podviedol mi napisal:

"mám pre Vás nové informácie. Do Googlu som zadal číslo na pána "Roba" (, ak sa tak vôbec volá). Do vyhľadávaáča som napísal presne toto : "0949293520". Našlo mi to hneď ako prvý výsledok príspevok na bazos.sk a to tento:
www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web& cd=1&cts=1331145989003&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2 F%2Fpc.bazos.sk%2Finzerat%2F13830793%2FPOzor-podvo dnik.php&ei=-6xXT8D7MKmm4gTrjsnGDw&usg=AFQjCNE-PBy FfvTx6nf4i9w8U3KrmZfKDg
Bohužiaľ, už ho podpora Bazoša zmazala. Ale časť toho inzerátu, čo si Google uložil obsahovala tento mail : juraj.kk@centrum.sk
Zrejme teda nie sme sami ! Ten "Amatér" má podľa mňa viacero mailov a okráda ľudí po Slovensku. Treba napísať na podpora@bazos.sk, nech nám zašlú celé znenie inzerátu z príslušným názvom " POzor podvodnik" - je to kľučové. Ten čo napísal ten inzerát sa zrejme stal obeťou TOHO istého človeka - keďže mu uviedol to isté číslo, čo ste Vy získali od Bazošu."

Volá sa: ĽUBOMÍR OLÁH
Obec: BUŠINCE (okres Veľký Krtíš)
Cislo mobilu: 0949 293 520
Cislo uctu: 2921706656/0200

Ako mám dalej postupovat, vyriesi to policia ak ma okradol o 120 euro, pana arosa o 50 ale nechce to dat na policiu, a okrada asi viac ludi po celom slovensku.....len sa asi este nikto neprihlasil,,,,prosim poradte a velmi pekne Vam dakujem za predosle rady, vazim si to :)

A hladal si aj dalej? Ja som podla toho udajneho mailu podvodnika (merien42@azet.sk) nasiel prisluchajuci profil na azete merien42, je to nejaka zena (mozno manzelka), a je z okresu velky krtis a v priateloch ma nejaku petru olahovu - takze nejaka spojitost tu je (za povsimnutie stoji aj to ze medzi oblubenou hudbou ma - cigansku hudbu). A dalsia vec na FB najdes profil Lubomir Olah ktory ma v sekcii Iné odkaz na stranku Redakcia POKROK Veľký Krtíš takze tento olah ma zrejme s Velkym Krtisom daco spolocne. Okrem toho ak mas k dispozicii databazu tel. cisel mobilnych operatorov co pred niekolkymi rokmi unikla tak tam dohladas ze v Businciach je hned niekolko Olahov (konkretne lubomir tam ale nie je), a byvaju na adresach: F. Kráľa 18, Lučenecká 30, Lučenecká 54/18, Muľa 87 a Krtíšska 275/36 (konkrétne na túto poslednu adresu sú v databáze hneď tri rozne čísla na jednu osobu Tomáš Oláh - mozno to je nejaky blizky pribuzny, tri cisla u jedneho operatora si len tak prenic zanic vacsina ludi nezaobstarava, takze sa da predpokladat ze to bolo tiez za nejakym "podvodnym" ucelom). Teraz som este nasiel na FB nejaku Olahovu - žiačku ZŠ Bušince ale ktovie ku ktorej rodine patri kedze tych olahov je v businciach viac.

Ja na tvojom mieste by som to na policiu dal, ono mozno to da na policiu viac ludi nezavisle od toho ze budete o sebe navzajom vediet, ale ked kazdy uvedie vo svojej vypovedi nejaky spolocny znak - to cislo uctu, tak policia si tieto pripady podla toho spoji dokopy a mali by sa tym zaoberat - dufam ze neprecenujem schopnosti policie :)

Prepacte stym menom je to omyl nevola sa asi lubomir olah lebo na bazose pise inzerat vymazany a najde tam podobny inzerat stym lubomirom olahom, ale mozno je ten podobny inzerat prave onom !!!!
skoda ze inzerat si pamata uz iba google a v bazose je vymazany

Takze definitivne ospravedlnujem sa nieje to ziadny lubomir olah to bo liny podvodnik a ovela mensi....(podvody s hrami na PSP)
O tomto vieme iba tri veci:

Náš človek je ten juraj.kk@centrum.sk = robo.apa@centum.sk.
Jeho tel. číslo je 0949293520,
Jeho číslo účtu je 2921706656/0200.

Vsetky mailiy ma na centrum.sk nedalo by sa nejako odtial zistit jeho adresu alebo aspon prave meno ??? Napr. azet zistim cez pokec a podobne....

Z mailu nic nezjistíš, tam může zadat i jméno souseda s adresou na Marsu. V případě, že to tel. číslo je na paušál, tak tam lze majitele vypátrat, ale pokud nejsi policajt, nezjistíš nic, leda bys měl kámoša u jeho tel. operátora.
Takže opět nejjistější je číslo účtu a to musíš předat policii. Možná už to, že se o něj policajti začnou zajímat, by ho mohlo přinutit poslat ti zpět tvé peníze.

Pokud by peníze zpět neposlal, případně přestal komunikovat, tak byste měl určitě podat trestní oznámení na policii. Nejlépe kdyby se vám podařilo domluvit se s ostatními podvedenými aby udělali totéž. Přistupuje se k tomu pak mnohem zodpovědněji. Každopádně do protokolu byste měl uvést že chcete být informován o průběhu a výsledcích vyšetřování, aby to policajti nemohli jen tak založit.
Ještě drobnost. Při zjišťování totožnosti podvodníka, pokud máte číslo bankovního účtu, většinou zafunguje trik s posláním minimální částky(u nás 1 koruna) na jeho účet na přepážce v bance, u níž má účet vedený. V tomto případě Všeobecná úverová banka. Ve výpisu dostanete minimálně jeho jméno.
Určitě byste to neměl nechat být. Při výskytu těchto hajzlíků je třeba okamžitě je praštit přes prsty, jinak se nepřiměřeně rozmůžou a pohřbí veškerou důvěru na on-line bazarech a tím i bazary samotné.

Zdravim,

Skusim to stou jendou korunou, dakujem za tip dufam ze tma bude aspon jeho meno a priezvisko....
Len mi to bude trapne posielat jeden cent v banke urcite to bude pracovnicke podozrive....
Ak nic nezistim alebo aj ked zistim aj tak idem v pondelok na policiu nebudem sa babrat s poziadanim o vratenie penazi LEBO AKO SOM PISAL JE TO UPlNE ZBYTOCNE !!!! Vobec so mnou nekomunikuje a este by mi peniaze vracal no urcite uz to vidim !!!!

Ak podviedli aj Vás, tak mi napíšte na info.jarosovci@gmail.com a poskytnem Vám všetky informácie od podvedených a kontakty na podvedených čo mám. Uistite sa však, či ide ISTO o tohto podvodníka !!!

Čo viem o tom NAŠOM podvodníkovi - jeho postupy a rysy:

Účet: 2921706656/0200 (z Bazoš.sk)
Bydlisko: NEZNÁME - podvádza ľudí po celom Slovensku
Používa emaily: robo.apa@centrum.sk, juraj.kk@centrum.sk, rakosto@centrum.sk
Overený telefón: +421949293520 ( z Bazoš.sk)
Meno: NEZNÁME

Zatiaľ vždy inzeroval iba na serveri Bazoš.sk !

Pri podávaní inzerátov používa postup: vymámiť peniaze a už neodpisovať.
Inzeráty po prevode peňazí vždy rýchlo zmazal. Najprv žiadal peniaze na účet a nechcel nič poslať dobierkou. Vraj pošte "nedôveruje" a peniaze potrebuje hneď a nemôže čakať. Poslal som mu teda iba 50 % sumy a malo mi to kuriérom prísť. Následne som bol ochotný poslať ďalších 50 %. Po prevode sa ešte pár dní tváril, že akože to posiela, no kuriéra neposlal a už ani neodpisoval na e-maily.

Jeho inzeráty:

V tomto inzeráte predával procesor Intel i5 2500k SandyBridge:
IP adresa podania inzerátu: 95.103.92.190
13. 2. 2012 - 12:47 - Číslo inzerátu: 13261773
Zmazal: Užívateľ, IP: 78.98.38.72, Kedy: 19.2. 2012 - 11:24:13,
- 15:29:36, Dôvod: Klasický

Inzerát, kde predával: grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX670
Podané na Bazoš: 3. 10. 2012 11:33 - Číslo inzerátu: 18770879-
Zmazal: Užívateľ, IP: 91.127.54.4 Kedy: 5.10. 2012

Ak by ste vedeli poskytnúť akékoľvek relevantné informácie, boli by sme vďační. Dajte nám vedieť ! Zatiaľ vieme minimálne o 4 podvedených a suma, ktorú takto získal už atakuje 500 EUR ! . Vopred ďakujem tým ľuďom, čo sa ozvali, pretože sa TREBA ozvať !

Jaroš