Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co na fasádu?

Dobrý den, rozhoduji se jak dodělat fasádu na cca 12 let starém domě.Původní majitel při stavbě toto nedokončil a já se teď rozhoduji jak dál.Části domu jsou omítnuté břízolitem a části jenom nahrubo zaomítané.Ten břízolit bych asi ponechal jak je a ty další části bych chtěl obložit palubkama.Zajímá mě jestli pod palubky, mezi latě dát třeba 2-5 cm polystyrénu nebo rači nechat vzduchovou kapsu.Jestli ten polyš udělá nějakou službu nebo ne.V domě je teď v zimě relativně dobře akorát v jednom pokoji v přízemí je cca o 2-3 stupně míň než v dalších přízemních pokojích.Zateplit jenom zdi kolem tohoto pokoje a zbytek palubky?Nebo zateplit polyšem celý dům ...
Pro ilustraci přikládám fotky.Děkuji.

Asi vás nepotěším, ale začal bych výměnou oken a fasádu bych řešil později, určitě zateplenou. Pokud chcete alespoň zčásti obložit palubkami, už není takový problém přidat pod izolant a asi raději vatu než polystyren. Nebo celoplošně polystyren bez palubek. I když i varianta polystyren + palubky mně také napadá. Tloušťku bude limitovat přesah střechy.

Okna již vyměněna jsou.Celoplošně zateplit je taky jedna z možností, ale z fin. hlediska jsem jí ani neuváděl.Chtěl bych se zeptat jak bude limitovat přesah střechy tloušťku izolace?Přesah je nějakých 30 cm, když dám polyš třeba 15 cm + palubka bude to OK?Vyplatí se vůbec takto lokálně dávat polystyrén?Nedát rači jenom ty palubky bez izolace?
Děkuji.