Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výroba baterie

Neví někdo jak vyrobit nějákuu baterii která by utáhla alespon 2 ledky (jsou 3 voltové).
Zkoušel jsem dat dva plechy (měděný a pozinkovaný) do octa ale utahne to maximalně kalkulačku jinak nic víc.
Mohl bych to připojit na AA baterii ale chci vyzkoušet svoji vlastní beterii :-)
Předem díky za obpovědi :-)

Tak zkus dát do citronu jeden měděný hřebýk a jeden zynkovaný.Když takových baterek uděláš tak pět?mohlo by to utáhnout i tu led diodu.Nebo sy vyrob konddenzátor z lina a alobalu,najdeš návod na stránkách o teslova transformátoru.A pak ten kondík nabít třeba devítivoltovou baterií,která ledku utáhne.www.danyk.wz.cz

Zrovna tady marekdrtic je prikladem, ktery by mel jit cele soucasne mlade generaci. Je zvidavy, sikovny, jeho konicky jsou trening na mozek. Odrazovat te od experimentu a vlastni zvidavosti by bylo velice nerozumne, ale v elektronice, pokud si nesahnes na trafo, te v podstate nic nemuze ohrozit. V chemii je to jine, tam naopak lecco muze zpusobit ujmy a prave to "lecco" je na tom to zajimave.
Pokud si skolou povinny a mas zajem delat takove experimenty (treba ten s tim louhem), tak pozadej o asistenci ucitele. Pokud to nemas primo do skoly ale vlastni zvedavost, tak pro takove pripady musi byt zdvizen varovny ukazovacek. Pod dozorem a na bezpecnem miste, pokud mozno dobre vetranem, kde nemuzes nic znicit.
Experimentum zdar.

Jo, a na te cestine bys taky mohl trosku zapracovat. Nebude to ve vedeckych clancich vypadat pekne, kdyz budou plne chyb.