Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Panel pod umakartovým jádrem

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat zda nemáte někdo zkušenost s tím, že by pod umakartovým jádrem neměl být panel, ale pouze jenom vylitá deska. Jde mi o to, že zde budu stavět příčku pro koupelnu z Ytongu 10cm a abych se náhodou nepropadl k sousedům. Děkuji

..že by pod umakartovým jádrem neměl být panel, ale pouze jenom vylitá deska...

Který hlupák vám to nakukal?? Panely jsou samosebou i pod jádrem. Pouze v místě instalační šachty je prostup 60 x 90 cm, který se po osazení jader a montáži instalací dobetonoval aby bylo zajištěno požární oddělení podlaží. Takže 10 příčky bych se v žádném případě nebál. Co se týká statiky jsem již psal: Nosnost panelového bytu.

Věřím tomu že tam ten beton nad polystyrenem je. Odjakživa se používá na podbednění takových složitých prostupů samá trubka a kabel. Než by to tesař vyřezal z desky, má to zedník polyšem zaplácnuté za pár minut. Bohužel tam pak ty polyše zůstávají takže to nepůsobí příliš důvěryhodně ale betonu by tam mělo být dost. Vždyť tloušťka stropáku je od 12 do 20 cm podle použitého konstrukčního systému. Zmiňované spiroly se u paneláků nepoužívaly nikdy.