Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levnější motorový olej

Zdarec přátelé,

mám Octavii I, motor 74kW benzín.
V současné době do toho liju olej 5W30.
Jelikož auto trošku žere olej trošičku víc (jako mnohé jiné benzínové Oktávky), tak ho musím občas dolejvat, tak litr jednou za tři měsíce. No a stávající olej mi přijde jako zbytečně drahá záležitost, když to prakticky všechno propálím, než dojde k intervalu výměny, tak bych to rád při příští výměně nahradil něčím levnějším. Takže bych místo 5W30 nalil něco levnějšího, ale nevím sám čím.
Asi by to mělo splňovat nějakou VW normu, ale bohužel se v tom nevyznám, tak se ptám.
Pokud budete chtít dát nějakej konkrétní typ, tak prosím z těchto stránek, mám jejich prodejnu po cestě.

No to já taky přesně nevím, nalil jsem tam kdysi tento, protože kolega míval taky oktávku na benzín a když ji prodal, tak mu zůstat kanystr tohoto oleje, tak mi to prodal. Ale pokud si vzpomínám, tak když jsem to koupil, tak na motoru byla visačka ze servisu s tímto typem oleje, ještě od původního majitele.
Není problém zůstat u stávajícího typu oleje, až tak moc peněz to není, ale kdyby to šlo levněji bez ztráty mazacích vlastností, bych bych rád.