Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přijímání elektřiny do infračervených led diod.

Dobrý den

Chci se zeptat mam 20infra diod a 1-infra dioda má 2V.
A potřebuju vědět kolik energie by vzaly všechny infra diody.

Například to myslim tak že spojim všecky infra diody rozdělim je na(+,-) a chci to napojit na baterii/e,,,.,,,!1 baterie akumulátor má 1,2V...A obyčejný baterie má 1,5V...A zajmámě kolik musim mít akumulátorů nebo obyčejných baterií,abych je mohl napojit do těch infra diod...Mockrát díky za všecky odpovědi.. :) :)

... už když si přečtu název dotazu, tak si říkám, proč lidé tak podceňují vlastní rozum a spoléhají ve všem na techniku... ach ty nedokonalý automatický překladače :.(. Pan kolega by se zřejmně měl svěřit do rukou odborníka, nebo chce-li se státi bastlířem, neměl by začínat v půlce cesty, ale seznámit se se základy problematiky...

Jak na to:
1) Vycházeje z předpokladu, že 2+2+2=6 , zapojte 3 diody /vždy + na - /vedle sebe, do jakéhosi "řetízku". Zjískáte tím "spotřebič" pro napětí 6 V(oltů) ss, s "+" na jednom konci a "-" na druhém konci.
2) Vycházeje z předpokladu, že 1,5+1,5+1,5+1,5=/kupodivu také/6, zapojte 4 baterie /také vždy + na -/ rovněž vedle sebe. Zjískáte tím zdroj napětí/proudu 6 V(oltů) ss
3) A nyní POZOR! Spojte "+" na zdroji s "+" na spotřebiči/krajní diodě/ a potom "-" na spotřebiči s "-" na spotřebiči /krajní diodě na druhém konci "řetízku"diod/ a pokud jste pracoval pečlivě, pozorně a podle tohoto návodu, mělo by to fungovat.
4) Z dalších 3 diod vytvořte "řetízek" stejným způsobem a rovněž jej připojte stejným způsobem na zdroj. Zdroj může být společný, nebo si vytvořte další - prodloužíte tím dobu svitu diod.
5) takto pokračujte, dokud Vám nezbudou 2 diody. Ty buď vyhoďte, nebo zainvestujte do třetí a utvořte poslední "řetízek"...

Pokud jsem se ve svém návodu mýlil, omlouvám se, vycházím totíž pouze ze své, již zastaralé, úrovně poznání.

Tak netreba se omlouvat - nejsem urazenej.
Navod nenapisu zejmena proto, ze sem ho sem napsal minimalne 2x, a nekolikrat ho sem napsali i jini. Mame tu policko hledat. O tom ze ze strejdou googlem si ho kazdej muze najit sam se ani nezminuju.
Jak psal prasak, radime si tu ve svem volnem case. A treba me se moc nechce zaobirat opravdu prkotinama, navic napsanyma jak vod hotentota, u kteryho pochybuju ze na finale zprovozni alespon baterku, zarovku a spinac.