Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topení

Mám dotaz,zda je možné nějakým způsobem najít únik v topném systému. Topení máme dva roky kousek je v podlaze a ve zdi v koupelně. Nikde jinde není nic vidět. Tlak začal klesat až nyní po mrazech a to až k odstavení kotle do poruchy.Díky za rady.

Nikde .. není nic vidět

Neohříváš kotlem i vodu v bojleru? Může být prorezavělý bojlér a otopná voda teče do bojléru do užitkové a naopak. Voda jako voda, takže z topení mizí a není vidět kam a v bojléru přibejvá (jen někdy, záleží na tlakových poměrech) avšak to nijak nepoznáš. Někdy naopak je přetlakem vodovodní vody přeteče do kotelní a tam tlak v topení přibyde. Chová se to naprosto nevyzpytatelně (jak kolísá tlak ve vodovodním řádu).