Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vytvořit střídavý proud?

Zdravím. Mám devítivoltovku a trafo. Potřebuju aby z trafa vycházel střídavej proud. Nevíte jak to udělat?
Nepotřebuju to mít nějak přesně nebo tak, nebude to nikam zapojeny, potřebuju jenom aby to kopalo.

Z čistě filosofického hlediska, stejnosměrný proud neexistuje! Každý obvod má svoji indukci /malou, ale má/, při změně stavu tedy dochází k samoindukci a tedy k přepólování. Vzniká tak střídavý proud, byť s frekvencí 1Hz/třeba rok...:-)
Potřebuje-li tazatel "kopnout", vyhoví mu k baterii přidat jen tlačítko a indukční cívka z motorky, a může být nakopnut, kdy si vzpomene...:-)