Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TRUHLARSTVI - dyhovani

Mel bych takove specificke prani. Potreboval bych v budoucnu odyhovat gramofon. Samozrejme jen jeho drevenou cast, tedy vlastne jakousi "krabici" ze ktere by se vyndala elektronika.

Take pak stojan na hifi techniku, ktery by byl vyrobeny z drevotrisky.

zatim nemam ani tuseni jestli by to slo, a kolik by to asi tak mohlo stat.
nevite o nejakem truhlarstvi, kde by se timhle zabyvali a byli v tom hodne dobri ? jde mi o to, ze ten gramofon by musel byt proveden naprosto precizne, protoze predpokladam, ze by uz nebyl "druhy" pokus pokud by se neco nepovedlo.

idealni by bylo nejake prazske truhlarstvi.
diky za tipy pripadne kontakty kde bych se mohl informovat na podminky .

Se toho neboj. Kup si dýhu a přilep nějakým disperzním lepidlem. Při lepení dobře zatiž, dělej jednu stranu za druhou. Po nalepení zařízni lámacím nožíkem. Kdysi před sto a nějakým rokem, jsem se také pustil do odýhování gramofonu. Též jsem nevěděl jak se to dělá a povedlo se perfektně. A to tenkrát se prodávala dýha strašlivě zprohýbaná, musela se nejprve namočit a pařit. Dneska prodávají dýhu krásně rovnou. Je to vlastně jako tapetování. Duhý pokus je možný, dýha se zbrousí ale ještě jsem neviděl, že by se to někomu nepovedlo.

Beru jafholz, teda ja beru preklizky, dyhy bere kamarad, tak si to ruzne vozime jak to kdo ma po ceste. Balik je sice vic nez na gramec potrebujes, ale porad se bavime o desitkach korun, maximalne u exotiky nekolik malo stokorun. Nad tim bych nespekuloval, vona uz se na neco pouzije.

Demos absolutně zofalá záležitost, Jafholz se na dýhy specializuje, ale cena nevím nevím a je to kus cesty. Z prahy doporučuju na smíchově DIB, vyrábí dýhy a pak na Zbraslavi dýhárna čermák. Odýhuje, nebo jen poradí a prodá materiál.