Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jsou zmrzlé brambory toxiské?

Zmrzly nám brambory. Nedají se konzumovat standardním způsobem, tak je uvaříme a děláme z nich taštičky, noky, koblížky.... Ty jsou velmi chutné. Ale známý nás zastrašil, že namrzlé brambory jsou toxické, respoekive mají v sobě nějaký zádrhel. Je to pravda???

Namrznutím brambor dochází k přeměně škrobu na jednoduchý cukr a proto jsou nasládlé a ani sůl to nepřebije. Aby se cukr vrátil zpětně na škrob už se nestane ani při návratu do skladovací teploty. Tato reakce už není možná.