Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žebříkový radiátor - termoventil na zpátečce

Dobrý den, mám takový dotaz. V koupelně mám žebříkový radiátor. Tento radiátor je "poslední" v řadě, takže při topení se začne ohřívat jako poslední. Včera jsem náhodou zjistil, že topenář mě namontoval termoventil na zpátečku. Může to být problém? Domnívám se že snad ani ne, ale.... Před tím žebříkem je klasický deskový radiátor na chodbě, vzdálený cca 1,5m a ten topí téměř okamžitě. Ještě mám jeden poddotaz. Mají žebříky nižší výhřevnost jak deskové radiátory ( "jedna paní povídala":-D ). Děkuji za odpovědi

když při ochlazení sepne kotel, jde voda nejsnazší cestou přes první radiátory do zpátečky, až pak přijde na řadu poslední radiátor. Tohle se má regulovat regulátory na topných tělesech, aby průtok a ohřívání bylo rovnoměrné.