Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zamrznutý odpad

Dobrý den,
máte někdo zkušenost sezamrzlým odpadním potrubím?
Je to právě pár dní co polevily silné mrazy a nám přestal odtékat odpad z kuchyně.
Myslím si, že je zamrznutý u paty domu, kde je uložený v celkem malé hloubce.
Mohl bych odmrazení nějak urychlit, nebo budu muset čekat do jara?
Za každou radu budu vděčný.

S pozdravem Radek.

Zdravím všechny, sláva včera se mi podařilo potrubí zprovoznit.
Po jeho odkrytí u paty domu jsem vyvrtal díru pr. 10 mm a zjistil jsem ledovou zátku směrem pod základ.
Pomocí pet lahve s hadičkou jsem ne konec ledu pouštěl horkou vodu, která volně odtékala dále do kanalizace, protože na druhou stranu bylo potrubí volně průchozí.
Postupně jak led odtával jsem hadičku zasouval dále a dále a asi po 5 petkách vody jsem zajásal nad uvolněnín ledové zátky.
Pak už stačilo pustit horkou do dřezu a vyčištění bylo bezvadné.
Dírku jen lehce zalepím, protože voda teče jen ve spodní části potrubí, které důkladněji zateplím.
Určitě by pomohlo, kdybych nad místem zamrznutí nechal ležel vrstvu sněhu, je to dobrá zkušenost do budoucna.

Zdravím všechny.
Radek.