Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá sa strčiť medená rúra do pozinkovanej starej rúry

V rodinnom dome mám vodomernú šachtu a od nej rovno starú pozinkovanú 5/4" rúru asi 12 m. Moja otázka znie, či je možné cez túto rúru prestrčiť 22 mäkkú novú medenú rúru. Neviem, či nebude vadiť tej medenej rúre korózia od tej asi 25 ročnej pozinkovanej rúry. Tiež rozmýšľam, či tá stará 25 ročná pozinkovaná rúra nebude z dnuka už zúžená a či sa to podarí prepchať. Nechce sa mi totiž rozkopávať cestu. Má s tým niekto skúsenosti, robil to už niekto z Vás. Ďakujem za Vaše postrehy a názory.

Fakt myslíte, že mám nechať tú 25 ročnú rúru tak jak je ? Ak na 2-3 dni odstavím vodu a potom púšťam tečie možno 1000 l. vody čiernej a smradlavej pokiaľ začne tiecť čistá. Podľa mňa ten pozink už dávno nieje z vnútornej strany rúry preto ide taká hnusná voda tak dlho.